|
کدخبر: 321742

بازار بورس / بورس امروز / پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز ۱۳ اسفند / بازار سرمایه تکان خورد

روز یکشنبه در بورس شرکت بیمه پارسیان (پارسیان)، شرکت بهمن (خبهمن) و شرکت ایرکا پارت صنعت (خکار) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند.

اقتصاد پیش بینی بورس امروز ۱۳ اسفند / بازار سرمایه تکان خورد

بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز یکشنبه می‌روند که روز شنبه شاخص‌های بازار سهام صعود کردند. برای پیش بینی روند بازار سهام امروز - یکشنبه ۱۳ اسفند - به عملکرد بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. در روز شنبه، شاخص کل به مقدار ۳۱,۹۶۴ واحد افزایش یافت و شاخص کل هم‌وزن به مقدار ۱۰,۶۷۶ واحد رشد کرد. همچنین، شاخص کل فرابورس نیز به مقدار ۳۲۸ واحد افزایش یافت و شاخص هم‌وزن فرابورس با افزایش ۱,۹۲۳ واحدی روبرو بود.

بیشترین افزایش قیمت

روز یکشنبه در بورس شرکت بیمه پارسیان (پارسیان)، شرکت بهمن (خبهمن) و شرکت ایرکا پارت صنعت (خکار) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، شرکت مبین وان کیش (اوان) و شرکت صنعت روی زنگان (زنگان) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای سصفها (شرکت سیمان اصفهان)، کگاز (شرکت شیشه و گاز) و سبهان (شرکت سیمان بهبهان) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت سرمایه گذاری تدبیرگران (سدبیر)، شرکت آلومتک (فالوم) و شرکت جنرال مکانیک (رنیک) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات شنبه، ۱۱۲ نماد صف خرید داشتند و ۴۱ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۱۸۸ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۳۹ درصدی به ۱۲۸ میلیارد تومان رسید.

صف-های-بورس-۱۲-اسفند

پیش بینی بورس امروز

روز شنبه بورس تهران از ابتدا روند صعودی پیدا کرد و تا پایان سبزپوش ماند و با رشد ۱.۵۶ درصدی تا سطح ۲ میلیون و ۸۶ هزار واحد بالا رفت. وضعیت نمادهای کوچک و متوسط بازار کم و بیش مشابه بزرگان بود و شاخص هم وزن با نرخ ۱.۴۹ درصد رشد کرد.

روز شنبه نمادهای فولاد، شپنا، شبندر، وغدیر و شتران بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و در مقابل نمادهای سصفها، سفار و افق بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشتند.

روز شنبه پس از ۱۷ روز معاملاتی متوالی سرمایه حقیقی به بورس وارد شد که رقم آن ۴۷۰ میلیارد تومان بود. این بالاترین رقم ورود سرمایه در سه ماه اخیر است.

نمادهای فولاد، خودرو، انرژی، وبملت، کترام، تاپیکو، شپنا، ذوب و شستا بیشترین ورود پول حقیقی را ثبت کردند. در سوی دیگر، نمادهای وپاسار، خگستر، فکمند، غشوکو و دی بیشترین ورود سرمایه حقیقی را ثبت کردند.

همچنین دیروز ارزش معاملات خرد با رشد ۹۹ درصدی به ۶ هزار و ۱۸ میلیارد تومان رسید که بیشترین رقم در ۲ ماه اخیر است.

بدین ترتیب بورس تکان خورد و به نظر می‌رسد مانند سال‌های گذشته شاهد رشد بازار در روزهای پایانی سال هستیم. رشد قابل توجه بازار سیگنال مثبتی برای بازار امروز است و به نظر می‌رسد معاملات با رشد شاخص‌ها آغاز شود.

تاثیر تعطیلات آخر سال بر بازار بورس

تعطیلات آخر سال معمولاً تاثیر متفاوتی بر بازار بورس دارد. در برخی موارد، بازار سهام در این تعطیلات به دلیل کاهش حجم معاملات و عدم حضور برخی از سرمایه‌گذاران، به سمت کندی حرکت می‌کند. این ممکن است منجر به نوسانات کمتر و حجم معاملات کمتر شود.

در برخی موارد دیگر، تعطیلات آخر سال می‌تواند به عنوان فرصتی برای تصحیح قیمت‌ها و اصلاح روند بازار عمل کند. برخی از سرمایه‌گذاران ممکن است از این تعطیلات برای تحلیل دقیق‌تر و برنامه‌ریزی برای سال جدید استفاده کنند و این ممکن است به روند بازار و قیمت‌ها تأثیر بگذارد.

بنابراین، تأثیر تعطیلات آخر سال بر بازار بورس ممکن است متغیر باشد و به عوامل مختلفی نظیر شرایط اقتصادی، خبرها و رویدادهای جهانی، عملکرد بازار در سال جاری و نیز تصمیمات سرمایه‌گذاران بستگی داشته باشد.

منبع: اکوایران
  • ناشناس ارسالی در

    بعد از ۳ سال که بورس روندی خلاف بازارهای دیگه داشته اکنون نوبت آن رسیده که بورس با شتاب بیشتری اون عقب ماندگی قابل توجهی را که داشته جبران کند. با توجه به رشددقیمت دلار ، سکه‌، طلا ، خودرو، زمین و مسکن نسبت به سال ۹۹ ، شاخص کل بورس باید بالای ۶ میلیون واحد باشه نه ۲ میلیون واحدی سال ۹۹ که دلار بوده ۲۲ هزار تومان ، سکه‌ بوده ۸ میلیون و پراید هم بوده ۷۰ میلیون تومان . قیمت زمین و مسکن که دیگه نسبت به سال ۹۹ حداقل ۱۰ برابر شده .

ارسال نظر