|
کدخبر: 321734

بازار خودرو / قیمت خودرو / فروش خودرو

ثبت سفارش خودرو های وارداتی در این تاریخ آغاز می شود +اعلام جزئیات

خودروهای وارداتی به خودروهایی اشاره دارند که از سایر کشورها به کشور مورد نظر وارد می‌شوند. این خودروها به صورت آماده و ساخته شده در خارج از کشور به ایران وارد می‌شوند و ممکن است تحت لیسانس شرکت‌های خارجی یا به صورت مستقل تولید شده باشند.

اقتصاد ثبت سفارش خودرو های وارداتی در این تاریخ آغاز می شود +اعلام جزئیات

خودروهای وارداتی می‌توانند انواع و اقسامی از خودروها را شامل شوند، از جمله خودروهای سواری، خودروهای ورزشی، خودروهای لوکس و خودروهای الکتریکی. هر کشوری ممکن است محدودیت‌ها و مقررات مختلفی درباره واردات خودروها داشته باشد، از جمله محدودیت‌های مالیاتی و قوانین محلی در زمینه استانداردها و تاییدیه‌ها.

خودروهای وارداتی معمولاً به عنوان گزینه‌هایی با کیفیت و فناوری پیشرفته در بازار خودروهای داخلی مطرح هستند. این خودروها می‌توانند وارداتی باشند یا تحت لیسانس شرکت‌های خارجی تولید شده و به شکل مشابه با خودروهای خارجی در بازار قرار بگیرند.

ثبت سفارش خودروهای وارد شده به مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی قبل از تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ به سرزمین اصلی در سامانه جامع تجارت فراهم شده است.

واردات خودرو ها به بازار خودرو کشورها تاثیر قابل توجهی دارد. این تاثیرات می‌تواند مثبت یا منفی باشد. از یک سو، واردات خودروها می‌تواند باعث افزایش رقابت در بازار شود و قیمت خودرو ها را کاهش دهد. این موضوع می‌تواند برای مصرف‌کنندگان مزیت باشد و باعث افزایش تقاضا برای خودروهای داخلی شود.

در راستای اجرای مصوبه شماره ۱۹۰۰۵۸/ت۶۱۳۸۵هـ مورخ ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ هیات وزیران با موضوع آیین نامه اجرایی بند (ث) تبصره (۷)  ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کشور، امکان ثبت سفارش خودروهای وارد شده به مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی قبل از تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ به سرزمین اصلی در سامانه جامع تجارت فراهم شده است.​

 برای این منظور محل تامین ارز جدید ذیل عملیات ارزی بدون انتقال ارز با عنوان «از محل بند ۹ ماده ۳۸ آیین نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات - بند (ث) تبصره (۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲» ایجاد گردید.​

تمام کدهای تعرفه هشت رقمی ذیل گروه‌های ۸۷۰۱، ۸۷۰۲، ۸۷۰۳ و ۸۷۰۴ مشمول استفاده از محل تامین ارز مذکور می‌باشد.​

 وضعیت نمایندگی برای کدهای تعرفه انتخاب شده می‌بایست «از محل بند (ث) تبصره (۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲» انتخاب گردد و اخذ تاییدیه خدمات پس از فروش برای این وضعیت نمایندگی در فرآیند ثبت سفارش الزامی می‌باشد.

 مطابق تصویب‌نامه هیئت وزیران خودروهای ساخت آمریکا یا برند آمریکایی و خودروهای با برند لمبورگینی، فراری، پورشه، هامر، مازراتی، بوگاتی (خودروهای مستثنی شده از حکم بند (۱) تفاهم‌نامه مشترک «شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی» و «گمرک ایران») مشمول استفاده از مصوبه مذکور نشده و امکان ثبت‌سفارش ندارند.

 مجوز «دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی» جهت بررسی معاینه فنی و عوارض خودروهای مذکور در فرآیند ثبت‌سفارش کارسازی شده است.

تا اطلاع ثانوی صرفا کاربران دارای کارت بازرگانی فعال امکان ثبت‌سفارش و واردات از این محل را خواهند داشت.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها