|
کدخبر: 321690

مترو تهران/ایستگاه مترو/بلیط مترو

حمل و نقل باید به زیر زمین برود / توسعه و ورود واگن‌های جدید در سال آینده

نایب رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد که باید با مدیریت جدی، حمل و نقل را به زیر زمین یعنی مترو هدایت کنیم.

اقتصاد حمل و نقل باید به زیر زمین برود / توسعه و ورود واگن‌های جدید در سال آینده

پرویز سروری، نایب رئیس شورای شهر تهران اظهار کرده است که سال آینده شاهد ورود واگن های جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی خواهیم بود.

نایب رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه باید برنامه‌ریزی شود تا جایی که امکان دارد تقاضای حمل و نقل را به صورت ریلی انجام بدهیم، گفت: باید با برنامه‌ریزی، حمل و نقل را به زیر زمین (مترو) ببریم؛ البته برای این کار نیازمند به یک حمل و نقل ترکیبی هستیم.

پرویز سروری در آیین بهره‌برداری از ورودی دوم ایستگاه شهید دادمان و آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه شمال غربی خط هفت مترو تهران که با حضور محسن هرمزی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران، عباس اکبری جانشین قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص)،‌ آقامیری رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران، داوود گودرزی شهردار منطقه ۵ در قالب پویش امید و افتخار برگزار شد، گفت: موضوع حمل و نقل، آلودگی هوا و ترافیک ۳ موضوعی است که به صورت ویژه در مدیریت شهری دنبال می‌شود و در بودجه سنواتی اعتبارات خوبی برای حل و فصل این موارد پیش‌بینی شده است.

نایب رئیس شورای شهر تهران در رابطه با حمل و نقل ترکیبی افزود: افزایش خطوط ریلی در کنار توسعه ون، تاکسی و اتوبوس ما را به حمل و نقل ترکیبی می‌رساند و در این زمینه اقدامات خوبی طی دو سال گذشته انجام شده است.

سروری تأکید کرد: در بودجه سنواتی از سال ۱۴۰۱، ۱۴۰۲ و همچنین سال ۱۴۰۳، اعتبارات ویژه‌ای در حوزه حمل و نقل پیش‌بینی شده؛ به طوریکه در طول سال‌های گذشته و سال آینده ۵۰ درصد از بودجه شورا به حوزه حمل و نقل اختصاص پیدا کرده است.

وی به عقب‌ماندگی‌های صورت گرفته در حوزه حمل و نقل در سنوات قبل اشاره کرد و افزود: ما باید بتوانیم این عقب‌ماندگی بویژه در حوزه مترو را جبران کنیم؛ به طوریکه در حال حاضر ۵۰ درصد از ظرفیت مترو استفاده می‌شود و ما باید بتوانیم استفاده از این ظرفیت را افزایش دهیم. البته اقدامات اساسی در طول دو سال گذشته در مدیریت شهری انجام شده است.

نایب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به ورود اتوبوس‌، تاکسی‌ و ون به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت، تصریح کرد: در ارتباط با ورود واگن‌های جدید مترو، اقدامات خوبی صورت گرفته است و ان‌شاءالله از سال آینده شاهد توسعه و ورود واگن‌های جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت خواهیم بود.

سروری به موضوع برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی نیز اشاره کرد و گفت: این مسئله پاسخ روشنی به موضوع آلودگی هواست؛ البته این موضوع به صورت ویژه در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته و ان‌شاءالله سال آینده شاهد تحول و پیشرفت در حوزه برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل عمومی خواهیم بود.

وی با اشاره به توسعه حمل و نقل در قسمت غرب تهران، افزود: در این بخش شهروندان با کمبود حمل و نقل ریلی روبرو بودند و اقدام امروز (توسعه شمالی خط ۷ مترو تهران) می‌تواند مشکلات شهروندان در این محدوده را مرتفع سازد.

نایب رئیس شورای شهر تهران همچنین به همراهی دولت در حوزه حمل و نقل و توسعه آن در پایتخت اشاره کرد و گفت: در این ارتباط نیز از همکاری‌های دولت قدردانی می‌شود و همانطور که گفته شد ان‌شاءالله سال آینده سال حمل و نقل برقی برای پایتخت خواهد بود و الگویی برای سایر شهرهای کشور باشد.

تاکنون موضوعی مبنی بر تخلف شهرداری در انتخابات را مشاهده نکرده‌ایم

پرویز سروری در حاشیه برگزاری آیین بهره‌برداری از ورودی دوم ایستگاه شهید دادمان و آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه شمال غربی خط ۷ متروی تهران نیز در پاسخ به سوالی درخصوص تغییر و تحولات در مجموعه شهرداری تهران، اظهار کرد: ما به عنوان شورای شهر تهران، خروجی کار شهرداری برایمان اهمیت دارد. در حقیقت مأموریت‌هایی که به شهرداری تهران محول شده است، نحوه انجام آن برای ما اهمیت ویژه دارد. لذا مدیر اجرایی در راستای اجرای مأموریت‌ها و پاسخگویی نسبت به آنها می‌تواند برنامه‌ریزی و مبتنی بر آن جابجایی‌ها نیز انجام می‌گیرد و در نهایت پاسخگو خواهد بود.

وی افزود: قطعا ما علت جابجایی‌های اخیر را از شهردار تهران جویا خواهیم شد اما چینش‌هایی که مدیر اجرایی بر اساس ماموریت‌هایی که برعهده دارد، انجام می‌دهد.

نایب رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوال دیگری در خصوص مشاهده تخلف در مجموعه شهرداری تهران در امر برگزاری انتخابات اخیر گفت: تاکنون موضوعی مبنی بر تخلف شهرداری در انتخابات را مشاهده نکرده‌ایم و در جلسه شهردار تهران با معاونین و شهرداران مناطق این موضوع تاکید شد که کوچکترین تخلفی در این حوزه با بالاترین سطح برخورد روبرو خواهد شد.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها