|
کدخبر: 321203

قیمت خودرو/ ثبت نام خودرو/ بازار خودرو

فروش خودروهای برقی تا پایان سال ۱۴۰۲ + جزئیات

در این گزارش به بررسی شرایط ثبت نام انواع خودرو در اسفند ماه سال جاری می پردازیم.

اقتصاد فروش خودروهای برقی تا پایان سال ۱۴۰۲ + جزئیات

افرادی که به دنبال ثبت نام جدید ایران خودرو هستند، باید بگویم که در حال حاضر خودروهای پارس، سمند، رانا، پژو ۴۰۵، هایما، دنا، پژو ۲۰۶، پژو ۲۰۷ و تارا در لیست محصولات کارخانه خودروسازی ایران خودرو قرار دارند و در طرح‌های فروش مختلف شرکت داده می‌شوند. برای اطلاع از زمان ثبت نام ایران خودرو، بهتر است برنامه‌های فروش و ثبت نام ماشین ایران خودرو را دنبال کنید.

استعلام و تسویه بدهی خودرو برای فروش خودرو

طبق بخشنامه جدید ایران خودرو فراخوان فروش فوق العاده دنا پلاس اتوماتیک از ۲۸ دی ماه آغاز شده است. این فراخوان (مرحله چهل و نهم) برای اولویت بندی سامانه یکپارچه فروش ویژه متقاضیان عادی است. زمان فعالسازی این بخشنامه بر روی سایت esale.ikco.ir و بعد از ارسال پیامک به منتخبین خواهد بود.

هم‌چنین امکان پیگیری مراحل ثبت نام و پیگیری امور مرتبط به ثبت نام تا تحویل خودرو در میز خدمت به مشتری به آدرس customer.ikco.ir قابل پیگیری است.

مطابق با آخرین استعلام‌ قیمت محصولات ایران خودرو، در دی ماه ۱۴۰۲ موارد زیر را داریم:

مدل خودرو قیمت به تومان
تارا دستی V1 ۵۸۰.۱۲۰.۰۰۰
تارا اتوماتیک V4 ۶۸۱.۴۳۴.۰۰۰
هایما S7 ۱.۰۲۲.۱۸۹.۰۰۰
هایما ۸S ۱.۲۱۳.۰۷۲.۰۰۰
هایما ۷X ۱.۴۸۱.۳۱۸.۰۰۰
سورن پلاس بنزینی XU7P ۴۵۹.۱۱۸.۰۰۰
سورن پلاس دوگانه‌سوز ۳۷۲.۵۰۹.۰۰۰
دنا پلاس اتوماتیک ۶۹۲.۱۶۶.۰۰۰
دنا پلاس دستی با موتور EF7P با گیربکس MT6 ۴۶۸.۶۲۵.۱۲۰
سورن پلاس با موتور P7XU ۳۸۹.۲۵۵.۵۸۳
پژو ۲۰۷ دستی با سقف شیشه‌ای ارتقایافته ۴۲۳.۱۳۱.۴۷۹
پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه‌ای ارتقایافته ۵۱۲.۵۳۱.۳۷۵
رانا پلاس ارتقایافته ۳۸۲.۷۴۵.۰۹۱
دنا پلاس توربو اتوماتیک آپشنال ۵۸۹.۲۹۶.۸۲۲

عرضه خودروهای برقی ایران خودرو تا پایان سال ۱۴۰۲

مطابق با اخبار منتشرشده گروه خودروسازی ایران خودرو تا پایان سال ۱۴۰۲، ۶.۰۰۰ دستگاه خودرو برقی روانه بازار خواهد کرد. این خودروهای برقی از کمپانی دانگ‌فنگ چین و همین‌طور هایمای برقی خواهند بود.

لازم به ذکر است که طبق اعلام علیمردان عظیمی، مدیرعامل ایران خودرو، این خودروها تا انتهای سال ۱۴۰۲ به متقاضیان تحویل داده خواهند شد. درواقع پس از ارسال پیامک تحویل خودرو، متقاضیان باید به سامانه یکپارچه فروش خودرو مراجعه و نسبت به تکمیل وجه اقدام کنند./ اندیشه معاصر

K125 ایران خودرو، زمستان ۱۴۰۲ به خیابان‌ها می‌آید

مطابق اعلامی که از سوی معاون گروه خودروسازی ایران خودرو انجام شده است، عرضه K125 این کمپانی، به زمستان امسال یعنی ۱۴۰۲ موکول شده است. به این ترتیب انتظار می‌رود که متقاضیان این خودرو، K125 را با استانداردهای ۸۵ گانه در همین فصل از کمپانی دریافت کنند. به‌علاوه باید دید که آیا در سال بعد نیز این خودرو در برنامه‌های فروش مختلف از جمله ثبت نام ایران خودرو سه ماهه یا پیش‌فروش و فروش‌فوق العاده قرار می‌گیرد یا خیر. البته باید دید که در ثبت نام سایپا نیز خودرو جدید اضافه خواهد شد و آیا باید منتظر تغییراتی در محصولات سایپا هم باشیم یا خیر.

رنگ بندی جدید برای خودروهای ایران خودرو

خبر خوب این است که گروه خودروسازی ایران خودرو قصد دارد که ۱۱ رنگ جدید را به خودروهای خود اضافه کند. این امر باعث خواهد شد تا متقاضیانی که در ثبت نام فروش فوق العاده ایران خودرو یا دیگر طرح‌های ثبت‌نام این گروه خودروسازی شرکت می‌کنند، دامنه انتخاب گسترده‌تری داشته باشند. به این ترتیب در خیابان‌ها نیز رنگ‌بندی جذاب‌تری از خودروهای مختلف را مشاهده خواهیم کرد. ضمن این‌که این احتمال وجود دارد که رنگ‌بندی‌های جدید، در قیمت محصولات ایران خودرو ثبت نامی نیز تاثیر کمی بر جای بگذارد.

صادرات تارا به روسیه

علاوه بر مواردی که بیان کردیم، اخبار خوشی از صادرات خودرو تارا ایران خودرو به روسیه داریم. قرار است که ۲۰.۰۰۰ دستگاه از خودرو تارا که پیش از این نیز در طرح ثبت نام ایران خودرو حضور داشت، به کشور روسیه صادر شود.

محصولات جدید ایران خودرو

بر اساس آنچه که وزارت صمت اعلام کرده است، تا پایان سال ۱۴۰۲ باید منتظر دو خودرو جدید از گروه خودروسازی ایران خودرو باشیم. این دو خودرو قرار است ری را و TF21 باشند که در حال سپری کردن تست‌های فنی هستند. احتمال دارد که بخشی از این خودروها در شرایط ثبت نام ایران خودرو تحویل ۴۵ روزه نیز شرکت داده شوند. البته برای دریافت خبر قطعی از این محصولات، باید منتظر ماند و سایت ثبت نام ایران خودرو را نیز دنبال کرد.

سوالات متداول

چه کسانی شرایط ثبت نام ایران خودرو را دارند؟

افرادی که سن آن‌ها بالای ۱۸ سال است و از آخرین خرید مستقیم از کارخانه خودروسازی آن‌ها حداقل ۴۸ ماه گذشته باشد؛ ضمن اینکه نباید پلاک انتظامی فعال داشته باشند.

ثبت نام ایران خودرو بدون قرعه کشی چه زمانی است؟

زمان ثبت نام ماشین ایران خودرو بدون قرعه کشی اعلام خواهد شد؛ بنابراین باید پیگیر اخبار در این خصوص باشید.

 

سایت ثبت نام قرعه کشی ایران خودرو کدام است؟

برای ثبت نام ایران خودرو باید به وب سایت sale.iranecar.com مراجعه کنید.

منبع: راهبرد معاصر

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها