|
کدخبر: 320661

فروش گوشی/قیمت گوشی /قیمت موبایل

ایرانی ها عاشق این گوشی هستند / پرچم دار سامسونگ چقدر فروش داشت؟

فهرست پرفروش‌ترین گوشی‌ها به دست آمده است. اگر قصد خرید گوشی دارید یا می‌خواهید از روندهای روز بازار موبایل ایران آگاهی کسب کنید، خواندن این مطلب به شما کمک می‌کند.

اقتصاد ایرانی ها عاشق این گوشی هستند /  پرچم دار سامسونگ چقدر فروش داشت؟

با توجه به نوسانات بازار، قیمت‌ها به صورت تقریبی درج شده‌اند و مربوط به ابتدای اسفند ماه هستند.در جدول زیر، ۱۰ گوشی پرفروش سایت ۱ به ترتیب حجم فروش مرتب شده‌اند. گوشی Galaxy A14، پرمخاطب این روزهای بازار، به عنوان پرفروش‌ترین گوشی این سایت  شناخته می‌شود.

در فهرست پرفروش‌ترین  گوشی‌های سامسونگ حضور پررنگ‌تری دارند. در گزارش سال ۱۴۰۱ پلتفرم هم از ۱۰ کالای پرفروش، ۶ مورد از گوشی‌های سامسونگ بودند و اپل و شیائومی نیز هر کدام دو گوشی در این فهرست داشتند. به نظر می‌رسد این پلتفرم  در فروش گوشی‌های جدید بهتر عمل کرده؛ موبایل‌های جدیدتر مانند گلکسی A34 و S23 FE در این پلتفرم فروش بیشتری دارند. و در این پلتفرم بازه‌های ۸ تا ۱۲ میلیون بیشترین فروش را داشته‌اند.

پرفروش‌ترین گوشی‌های پلتفرم های ۱

در جدول زیر ۱۰ گوشی پرفروش سایت ۲ به ترتیب حجم فروش مرتب شده‌اند.

پرفروش‌ترین‌های پلتفرم ۱

۱ iPhone 13 ۳۶ میلیون تومان
۲ Samsung Galaxy A14 (vietnam) ۵ میلیون تومان
۳ Redmi note 11 ۷ میلیون تومان
۴ Redmi note 12s ۸ میلیون تومان
۵ Samsung Galaxy A54 ۱۵ میلیون تومان
۶ Redmi note 12 4g ۸ میلیون تومان
۷ Redmi note 12 Pro ۱۱ میلیون تومان
۸ Samsung Galaxy A14 64/4 ۵ میلیون تومان
۹ Samsung Galaxy M13 ۶ میلیون تومان
۱۰ Poco C40 ۴ میلیون تومان

در صدر فهرست پرفروش‌ترین گوشی‌های امسال ، گوشی دو سال پیش اپل، آیفون ۱۳ حضور دارد. قیمت پایین‌تر آیفون ۱۳ در تکنولایف به نسبت رقبا، باعث شده تا در چند وقت گذشته صدرنشین فروش موبایل در تکنولایف شده باشد.

در ردۀ بعد گوشی پرفروش گلکسی A۱۴، قرار دارد. در ادامه جدول، سری  Redmi note 12شیائومی گوشی‌هایی هستند که  بیشتر کاربران  از آن استقبال کرده‌اند. در مجموع می‌توان گفت بازۀ ۴ تا ۷ میلیون تومان نیز بیشتر گوشی‌های پرفروش را در خود جای داده و خریداران سایت تکنولایف بیشتر به گوشی‌های برند شیائومی روی خوش نشان می‌دهند

جمع‌بندی

بررسی پرفروش‌ترین گوشی‌های تلفن همراه در دو پلت‌فرم نشان می‌دهد بازۀ ۵ تا ۱۰ میلیون بیشترین حجم از بازار موبایل را به خود اختصاص داده است. در این بازه گوشی‌های برند شیائومی حضور بیشتر و متنوع‌تری داشته‌اند. در همین بازه سری Redmi Note شیائومی پررنگ‌تر از گذشته ظاهر شده و به نظر می‌رسد جای سری Poco را گرفته باشند. حضور تنها نمایندۀ اپل، iPhone 13 در فهرست پرفروش‌های هر دو سایت علاوه بر بحث قیمت، احتمالاً به خاطر اطمینان از اصالت این کالا با توجه به حواشی ری‌پک و رفرش بودن آن است.

پرفروش‌ترین‌های پلتفرم ۲

۱ Samsung Galaxy A14 ۵ میلیون تومان
۲ Samsung Galaxy A54 ۱۵ میلیون تومان
۳ Samsung Galaxy A34 ۱۰ میلیون تومان
۴ Poco C40 ۴ میلیون تومان
۵ Redmi Note 12s ۸ میلیون تومان
۶ Redmi Note 12 4g ۸ میلیون تومان
۷ Samsung Galaxy A54 ۱۲ میلیون تومان
۸ iPhone 13 ۳۶ میلیون تومان
۹ Xiaomi Redmi 13C ۶ میلیون تومان
۱۰ Samsung Galaxy S23 FE ۲۳ میلیون تومان

 

منبع: پیوست

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها