|
کدخبر: 320590

گردشگری/منطقه ازاد/سرمایه گذاری

فرصتهای جدید و پولسازی در منطقه گردشگری چابهار

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار اعلام کرد که ۱۲ بسته و فرصت سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری به ارزش ۱۶ هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال آماده شده است و فعالان اقتصادی دعوت شده‌اند که سرمایه گذاری کنند.

اقتصاد فرصتهای جدید و پولسازی در منطقه گردشگری چابهار

امیر مقدم،  اعلام کرد که سازمان منطقه آزاد چابهار عزم جدی برای توسعه و رونق گردشگری و تامین زیرساخت‌های مناطق گردشگری در حوزه سواحل مَکُران از گواتر تا زرآباد دارد.

وی تصریح کرد: این سازمان در نظر دارد تا موارد مختلف برای سفری ایمن و ارزان را شناسایی کرده و با جذب سرمایه گذاران در مسیر توسعه بوم گردی‌ها و تجهیز مناطق بوم گردی گام بردارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: این منطقه آزاد جهت افزایش سرمایه‌گذاری با برپایی غرفه در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و عرضه بسته‌های سرمایه‌گذاری و ایجاد فرصت‌های ویژه‌ برای علاقمندان و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران حضور پیدا کرده است.

وی بیان کرد: هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در حال برگزاری است و مناطق آزاد هم به معرفی جاذبه‌های گردشگری، توانمندی‌های صنایع دستی و ارائه بسته های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری می‌پردازند.

مقدم ادامه داد: طبق اعلام، مناطق آزاد چابهار، ارس، اروند، انزلی، قشم، کیش و ماکو در این دوره با ۱۵۰ بسته سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری با مبلغی بیش از یک میلیارد دلار حضور پیدا کردند.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های منطقه آزاد چابهار که به عنوان راهبردی‌ترین منطقه آزاد کشور شناخته می‌شود، این سازمان بسته‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری را در رویدادهای بین‌المللی برای معرفی به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ارائه می‌دهد تا بتواند مسیر توسعه و عمران این بخش مهم اقتصادی در جنوب شرق کشور را تسریع کند.

منطقه آزاد چابهار بهشت سرمایه گذاران

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به اینکه منطقه آزاد چابهار به عنوان بهشت سرمایه گذاری شرق ایران اسلامی در زمینه تجارت، بازرگانی، ترانزیت، کشاورزی و گردشگری با هزاران فرصت، معافیت و مزیت و آینده‌ای درخشان و نزدیک به بازار ۱۰۰ میلیونی و فراهم بودن زیرساخت‌ها آماده پذیرایی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی است، خاطرنشان کرد: چابهار با موقعیت جغرافیایی و راهبردی در کنار آبراه‌های بین المللی و نزدیک به خطوط بین الملل کشتیرانی واقع شده و بزرگترین بندر اقیانوسی ایران در خارج از تنگه هرمز هست که به سبب نزدیکی با کشورهای پرجمعیت هند، پاکستان، افغانستان، کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه و حاشیه اقیانوس هند(آیورا) به عنوان بزرگترین منابع انرژی جهان و دسترسی آسان به سرزمین اصلی ایران از بزرگترین فرصت ها و مزیت ها برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی برخوردار است.

وی ادامه داد: ارتباط چند وجهی حمل و نقل از طریق هوا، زمین و دریا، واقع شدن در امن ترین و نزدیکترین مسیر به بازارهای جهانی بخش دیگری از مزیت‌های منطقه آزاد چابهار است.

مقدم بیان کرد: تسهیلات و مزیت‌های قانونی زیادی برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار در نظر گرفته شده که از آن جمله ضمانت سرمایه‌گذاری ها بر اساس قانون تشویق و حمایت سرمایه‌گذاری خارجی در ایران و امکان انتقال ۱۰۰ درصد سرمایه و سود حاصل از فعالیت اشخاص ثبت شده خارجی به خارج از کشور است.

وی ادامه داد: معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی بر درآمد و دارایی به مدت ۲۰ سال، معافیت ورود ماشین آلات و مواد اولیه مصرفی واحدهای تولیدی از عوارض ورودی گمرکی، آزاد بودن صادرات محصولات تولیدی هر منطقه از مقررات عمومی صادرات و واردات و معافیت گمرکی محصولات تولیدی واحدهای صنعتی منطقه برای صدور به سرزمین اصلی به میزان ارزش افزوده در استفاده از مواد اولیه داخلی از دیگر مزایای در نظر گرفته شده است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها