|
کدخبر: 320506

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | کلاهبرداری رمزارزی

سرقت ۴۰۰ هزار دلار از ۱۲۸ کیف پول / کلاهبرداری انجل ‌درینر

به گزارش شرکت امنیت بلاکچین بلاک‌اید (Blockaid)، این حمله در ساعت ۶:۴۰ صبح ۱۲ فوریه آغاز شد. در این زمان، انجل ‌درینر یک قرارداد مخرب را در کیف پول Safe (Gnosis Safe سابق) ایجاد کرد. سپس در مجموع ۱۲۸ کیف پول، تراکنش «Permit۲» را در قرارداد کیف پول Safe امضا کردند که منجر به از دست رفتن ۴۰۳۰۰۰ دلار شد.

اقتصاد سرقت ۴۰۰ هزار دلار از ۱۲۸ کیف پول / کلاهبرداری انجل ‌درینر

طبق گزارش‌ها، گروه فیشینگ انجل ‌درینر (Angel Drainer) بیش از ۴۰۰ هزار دلار از ۱۲۸ کیف پول رمزارزی سرقت کرده است. در این حمله، از ابزار تأیید اتر‌اسکن (Etherscan) برای پوشش ماهیت مخرب یک قرارداد هوشمند استفاده شده است.

به گزارش شرکت امنیت بلاکچین بلاک‌اید (Blockaid)، این حمله در ساعت ۶:۴۰ صبح ۱۲ فوریه آغاز شد. در این زمان، انجل ‌درینر یک قرارداد مخرب را در کیف پول Safe (Gnosis Safe سابق) ایجاد کرد. سپس در مجموع ۱۲۸ کیف پول، تراکنش «Permit۲» را در قرارداد کیف پول Safe امضا کردند که منجر به از دست رفتن ۴۰۳۰۰۰ دلار شد.

بلاک‌اید گزارش کرد که کلاهبرداران از یک قرارداد کیف پول Safe برای ارائه احساس امنیت جعلی استفاده کردند؛ زیرا اتر‌اسکن به طور خودکار آن را به عنوان یک قرارداد قانونی تأیید می‌کند.

بلاک‌اید تأکید کرد که این حادثه یک حمله مستقیم به کیف پول Safe نبوده و پایگاه کاربران آن به طور گسترده تحت تأثیر قرار نگرفته است. این شرکت امنیتی اضافه کرد که این حمله را به کیف پول Safe اطلاع داده و در تلاش است تا از بروز خسارات بیشتر جلوگیری کند.

این شرکت امنیتی طی پستی اعلام کرد که تنها ۱۲ ماه از شروع فعالیت گروه انجل درینر می‌گذرد اما در این مدت توانسته‌اند بیش از ۲۵ میلیون دلار از ۳۵ هزار کیف پول سرقت کنند.

کلاهبرداری رمزارزی چیست؟

کلاهبرداری در ارزهای دیجیتال رواج یافته است. با انواع روش‌های کلاهبرداری در کریپتوکارنسی و رمز ارز و نحوه جلوگیری از آن‌ها آشنا شوید. برای این کار، بهتر است با چشمانی کاملا باز در بازار ارز دیجیتال فعالیت کنید و با شنیدن داستان زندگی افرادی که به واسطه سرمایه‌ گذاری در انواع رمز ارز مخصوصا بیت کوین طی مدتی کوتاه ثروتمند شده‌اند، سرمایه‌تان را به باد ندهید! با گسترش مقبولیت و میزان استفاده از ارزهای دیجیتال طبیعی است روش‌های کلاهبرداری متعددی خلق شوند. تبهکاران سایبری اکنون تمرکز ویژه‌ای روی دارایی رمز ارزی کاربران دارند، به همین دلیل بهتر است انواع کلاهبرداری از طریق ارز دیجیتال و نحوه محافظت از سرمایه‌ خود در برابر آن‌ها را بشناسید.

به چند دلیل اکنون فضای رمز ارزها برای مجرمان سایبری بسیار جذاب شده است. نخست این که تراکنش‌ها در این دنیا ناشناس هستند، پس بعد از کلاهبرداری و سرقت ارزهای دیجیتال یک قربانی، هیچ ردی از تبهکار باقی نخواهد ماند، مگر این که او رفتار ناشیانه‌ای انجام بدهد. پس به طور عادی، همه کلاهبرداری های انجام شده در بازار ارز دیجیتال غیر قابل ردیابی و پیگیری است، مگر این که مواردی (انگشت شمار) استثنا وجود داشته باشد. دلیل دیگر تمرکز سارقان روی حوزه کریپتوکارنسی نوظهور بودن آن است، چرا که میزان آگاهی اغلب کاربران نسبت به موارد امنیتی مربوط به ارزهای دیجیتال پایین است.

تعجبی است این روزها، چطور به طور ناگهانی، افراد زیادی در توییتر، فیس بوک و سایر رسانه‌های اجتماعی اینقدر سخاوتمند شده‌اند! کافی است پاسخ‌ها به یک توئیت با تعامل بالا را بخوانید. بدون شک با پیام‌های یکی از شرکت‌ها یا اینفلوئنسرهای رمز ارزی مواجه خواهید شد که در حال بذل و بخشش است! آن‌ها قول می‌دهند در صورت ارسال مقداری بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین یا یک رمز ارز دیگر، 10 برابر آن دارایی را به شما برمی‌گردانند! چنین اتفاقی آن‌سوی ایده‌آل است، اما متاسفانه با یک کلاهبرداری در کریپتوکارنسی روبه‌رو هستیم. نباید به خیال زرنگ بودن، اسیر دام‌های تبهکاران زرنگ شوید!

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها