|
کدخبر: 319796

حقوق بازنشستگان / افزایش حقوق / حقوق کارگران

دولت حال بازنشستگان را خوب کرد / کف حقوق ها بیشتر می شود

محمد مخبر با بیان اینکه باید در تعریف بازنشستگی و ازکارافتادگی تجدیدنظر صورت پذیرد ادامه داد: مفهوم بازنشستگی و خانه نشینی در فرهنگ دینی و تاریخی کشور موضوعیتی ندارد.

اقتصاد دولت حال بازنشستگان را خوب کرد / کف حقوق ها بیشتر می شود

در آیین تجلیل از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه سراسر کشور سازمان تأمین اجتماعی، صبح امروز (دوشنبه)، محمد مخبر در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش، حضور داشت.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه دولت با جدیت پیگیر متناسب سازی حقوق بازنشستگان است و تا پایان دولت این موضوع حل خواهد شد، گفت: حداقل کف حقوق ماهیانه ۶ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی از نظر دولت قابل قبول نیست و باید مساله حداقل حقوق دریافتی و افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی هر چه سریعتر حل شود و به زودی به حداقل حقوق ماهیانه آنها را به ۱۰ میلیون تومان نزدیک می کنیم که تاکنون نیز در این دولت ارزشمندترین بنگاه های اقتصادی برای پرداخت بدهی های تأمین اجتماعی به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شده است و اکنون تأمین اجتماعی از یک سازمان بدهکار در ابتدای دولت به یک دستگاه طلبکار تبدیل شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات کشور در زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم به ویژه در حوزه شیوع بیماری کرونا و مشکلات اقتصادی کشور تصریح کرد: بازنشستگان ارزشمندترین و مهمترین سرمایه کشور هستند و با وجود تمام این سختی ها، حل مشکلات بازنشستگان و پرداخت حقوق آنان از مهمترین دغدغه‌های اصلی دولت بود که توانستیم این مشکلات را با آموزه های مکتب امام خمینی (ره) و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری پشت سر بگذاریم.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش‌های دولت سیزدهم توانستیم با افزایش فروش نفت و آزادسازی دارایی های مسدود شده کشور وضعیت درآمدی را سامان دهیم.

وی با بیان اینکه باید در تعریف بازنشستگی و ازکارافتادگی تجدیدنظر صورت پذیرد ادامه داد: مفهوم بازنشستگی و خانه نشینی در فرهنگ دینی و تاریخی کشور موضوعیتی ندارد.

وی ادامه داد: دستاوردهای کنونی کشور و پیشرفت های بدست آمده طی سالیان گذشته در تمامی این حوزه ها حاصل تلاش‌ها و زحمات نسل بازنشسته امروز است و بزرگترین اشتباه این است که با بازنشستگی، کار و فعالیت یک نیروی با تجربه پایان یافته تلقی شود.

وی با تأکید بر اینکه باید راهبرد انتقال اقتصاد از بخش دولتی به بخش خصوصی در دولت، وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی با کمک جوانان باانگیزه در کنار نسل مجرب و با تجربه ی بازنشسته پیگیری شود تصریح کرد: باید عرصه اقتصادی نیز همانند سیاست و امنیت در دست مردم باشد تا مسائل حل شود و قرار گرفتن حوزه های تعاون، تأمین اجتماعی و اشتغال زایی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به معنای آن است که همه اسباب نهضت انتقال اقتصاد از دولت به مردم در این وزارتخانه و توسط بازنشستگان به عنوان توانمندترین بخش جامعه شدنی است که دولت باید بسترهای حضور آنان را در عرصه اقتصادی فراهم نماید.

مخبر در ابتدای سخنان خود با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر ادامه داد: ایام دهه فجر با نام امام خمینی (ره) گره خورده است و ایشان شخصیتی فقیه، فیلسوف، عارف، انسان شناس، جریان شناس و مدبر بودند که مکتب خدامحور و مردم باور ایشان کماکان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه مکتب و آموزش امام خمینی (ره) در مبارزه با نظام سلطه و ظالمان در جهان سابقه نداشته است افزود: این فرهنگ سازی امام در تمام دنیا گسترش یافته است و آمریکا و رژیم صهیونیستی که نماد قدرتی بودند که هر چه تصمیم بگیرند عملیاتی می شود امروز به مرحله ای رسیده اند که با بروزترین تسلیحات و تجهیزات پیشرفته در یک باریکه چند کیلومتری در غزه با چند هزار رزمنده فلسطینی اینچنین گرفتار شدند و هیچ چاره و راه فراری برای خود نمی بینند.

لازم به ذکر است در این مراسم دکتر مخبر در ارتباطی ویدیو کنفرانسی با مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ورزشی صندوق بازنشستگی کشوری که در مشهد در حال برگزاری بود، در جریان درخواست ها و مطالبات آنان قرار گرفت.

صولت مرتضوی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نیز با اشاره به آمار ۳/۲ میلیون نفری بیمه شده جدید در سازمان تأمین اجتماعی و همچنین تحت پوشش بیمه قرار گرفتن هشتصد هزار نفر از عشایر توسط صندوق عشایر و روستاییان گفت: در این دولت بالغ بر یک میلیون فرصت شغلی ایجاد شده است و در حال حاضر تمامی اقدامات درمانی بیمه شدگان تأمین اجتماعی در مراکز این سازمان رایگان است و با تمهیدات جدید دولت افراد بیش از ۶۵ سال سن در بیمارستان های دانشگاهی به صورت رایگان بستری می شوند و با اراده دولت سیزدهم، تاکیدات رئیس جمهور محترم و پیگری های معاون اول رییس جمهور به زودی مشکلات بازنشستگی حل می شود.

همچنین میرهاشم موسوی مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به بدهی صد و شش هزار میلیارد تومانی سازمان تأمین اجتماعی در ابتدای دولت سیزدهم ادامه داد: در دو سال گذشته دویست و چهل هزار میلیارد تومان بدهی تأدیه شده و یا در حال انجام است که چنین دستاوردی در سازمان تأمین اجتماعی تاکنون رقم نخورده بود و امروز پرداخت حقوق و مستمری بازنشستگان کشور بدون یک ریال استقرار از بانک مرکزی در حال انجام است.

در ادامه نیز با حضور معاون اول رییس جمهور از سیزده برگزیده کشوری به نمایندگی از بازنشستگان و مستمری بگیران نمونه با اهدای لوح و تندیس تقدیر شد.

در حاشیه این مراسم نیز از ۴۶ دستگاه آمبولانس مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی در ۱۵ استان با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومانی رونمایی شد.

منبع: برنا
 • امین ارسالی در

  حقوق با توجه به تورم الان باید حدود ۱۳۰ میلیون تومن باشد نه ۱۱تومن با ۵سر عایله واولاد .نتیجه کار دولتمردان تواین ۴۵سال رفتن شرافت و عزت پدران خانواده در خانه وخانواده است.هرسال فقیر تر از پارسال. ای ن ظلم عظیم است.

 • حامد ارسالی در

  مشکلات باز نشستگان و عموم مردم با یکی دو میلیون حل نمی‌شود. بلکه یک مشکل بزرگی پ یش میاید و آن مشکل قبلی فراموش میشود .ار ه مشکل مردم اینطوری حل میشود

 • حسین ارسالی در

  آقای مخبر دروغ نگو اصلا حال بازنشسته ها خوب نیس هر بار وعده میدید مثلادوغ کیسه ا ی 5هزار ریالی شده 35 هزارتومان اما هنوز از افزایش حقوق خبری نیس بازنشسته ها را ب ا خبرهای کذب بدبخت کردید

 • ناصر ارسالی در

  حال بازنشستگان پیشا پیش با افزایش قیمت د لاروتعرفه های پزشکی خراب شده وووووو

 • دبیر بازنشسته ارسالی در

  زندگی ما را جهنم مبدل کردخدا عذاب بر سر مدیران بفرستد .

 • اسماعیل خرّم ارسالی در

  سلام ؛ نوشدارو بعد از مرگ سهراب ( آنهم ب ا دوز یک دهم) ‌خدا رحمت کند شهریار را که چه زیبا فرموده؛
  آمدی جانم بقربان ت ولی حالا چرا
  بی وفا حالا که من افتاده ام از پا چرا
  نازنینا ما به ناز تو جوانی داده ایم
  دیگر اکن ون با جوانان ناز با ما چرا
  بلی د وستان این حکایت ماست زندگیم بخاطر گرانی و پایین بودن حقوقم از هم پاشید .

 • ازکارافتاده کلی جسمی حرکتی ارسالی در

  باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت معاون اول ری است جمهوری
  جناب آقای دکترمخبرحقیر فردی ازکارافتاده کلی وحادجسمی حرکتی میبا شم که هرماه میبایست بیش از یک سوم حداقل دریافتی را برای دارو درمان هزینه کنم واگ رکارکردن همسرفداکاروپرستاردوازده ساله حق یرنبود حتما تاحالا بیماری کارحقیر راتمام میکردوازطرفی کارکردن درمنزل مردم واز بس که با انواع موادشوینده حمام وسرویس بهدا شتی منزل دیگران را نظافت کرده حالا خود د وچاربیماری ریوی شده
  واما جناب آقا ی دکتر حقیر ودیگر هم گروهی‌های بنده ازهز ینه‌های شب عید با این حقوق وعیدی اندک سخ ت درحراسیم ازمحضرمبارک حضرتعالی عاجزانه اتماسا خواهش میکنیم با طرح وبرنامه‌ایی ب یندیشید تا مستمری بگیران تامین اجتماعی م قداری ازبابت عیدی بیشتر بپردازیدتا اینکه مثل سنوات گذشته درایام عیدبعلت نداشتن ت وانایی خرید میوه وآجیل شب عید
  تو منزل خودمان مثل دزدها خفه شدیم وحرف نزدی م بجز اینکه فقط اشک بریزیم وشرمنده همیشگ ی زن وخرزندان خود شویم
  آقای دکتر شمارا به بزرگی ایزدمتعال قسم میدم بدادم ابرید
  بخدا ازسن 38 سالکی دوچاربیم اری وخانه نشین شدم وبجای روزی سه وعده دا رو گاهی دو یا یک وعده مصرف کردم حتئ توان ایی خریدتخت ودوشک را ندارم وروی زمین تما م اعضای بدنم زخم بسنر دوچارشدم بازهم روز ی هزاربارشکرخدارامیکنم افسردگی مبتلاشدم فقط بخاطراینکه شب روزشرمنده خانواده هستم وبخدا حتئ توان رفتن سرکاردیگه یا حتئ گد ایی عبایی ندارم اما چکارکنم که ازنظرجسما نی توانش را ندارم آقاتورا حضرتعباس بفکرم اباشید
  باکمال تقدیروتشکر
  اجرکم اندالله

 • میرزاد ارسالی در

  سلام. جای سوال است درقانون مصوب فقط به ج انباز وخانواده شهدا تسهیلات واشتغال و... می دهند وبه رزمندگان این حق ها را نمی ده ند ؟؟؟!!! اگربرای خدا ومردم وکشوره خوب ب ه هیچ کس ندهند .همه برابر رفاه داشته باش ند.وبه آنهایی که مشکل دارند رسیدگی کنند. درزمان عمر خلیفه دوم پاداشهایی داد ومولا علی آنها را حذف کرد.وبه عموم جامعه نظرد اشت.این مرام علی بود.شما چرا عمل نمی کنی د؟؟؟

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها