|
کدخبر: 318613

نانوایی/ فروش نان/ سهمیه آرد

تعطیلی نانوایان صحت دارد؟ / آخرین جزئیات درباره فعالیت نانوایی ها

رئیس کمیسیون بازرسی اتحادیه نانوایان سنتی تهران تأکید کرد که تعطیلی نانوایی در تهران و سایر استان‌های کشور به عنوان یک خط قرمز برای نانوایان و اتحادیه نانوایان محسوب می‌شود.

اقتصاد تعطیلی نانوایان صحت دارد؟ / آخرین جزئیات درباره فعالیت نانوایی ها

امیر کرملو اظهار داشت که در ماه‌های گذشته، مسئله کسر سهمیه نانوایی‌ها به بهانه عملکرد نادرست در سامانه نانی نو و نوع تخصیص آرد، مورد شکایات برخی از نانوایان قرار گرفت. با انجام بررسی‌های لازم، متوجه شدیم که سامانه، اطلاعات نادرستی را در اختیار متولیان آرد و نان قرار می‌دهد.

وی افزود: بعد از هماهنگی با اتاق اصناف تهران و هماهنگی رئیس اتحادیه و هیات مدیره اتحادیه نانوایان سنتی تهران جلساتی برگزار و کمیته‌ای ۱۰ نفره معین شد تا موارد مورد شکایت را پیگیری کنند.

رئیس کمیسیون بازرسی اتحادیه نانوایان سنتی تهران بیان داشت: متأسفانه با اطاعات غلطی که سامانه در اختیار متولیان قرار می‌دهد برای آرد نانوایان محدودیت‌هایی ایجاد کرده که بر سهمیه دریافتی و کارنامه‌شان تاثیر منفی دارد.

کرملو با اشاره به مصاحبه اولیه مشاور وزیر اقتصاد در خصوص خریداری آزاد نان توسط نانوایان، خاطرنشان کرد: مقرر شده بود تا آرد با نرخ آزاد توسط نانوا خریداری و نان در اختیار مردم قرار گیرد و دولت مابه‌تفاوت قیمت را به حساب نانوا واریز کند، ولی امروز باز هم ما با سنگینی رانت و واگذاری وظایفی که بنا بر تبصره ماده ۵ قانون هدفمندی یارانه‌های که بر عهده دولت بود مواجه شدیم.

وی اظهار امیدواری کرد تا دولت با در اختیار قرار دادن یارانه به انتهای زنجیره که مردم هستند وضعیت کنونی را در این حوزه سامان ببخشد.

آخرین جزئیات درباره سقف فروش نان

 امیر کرملو، رئیس کمیسیون بازرسی اتحادیه نانوایان سنتی تهران، اعلام کرد که در اعتراض به کاهش سهیمه‌های آرد، برخی اعضای اتحادیه نانوایان روز گذشته به دیدار رئیس اتاق اصناف تهران رفته و تصمیم گرفته شود یک کمیته ۱۰ نفره از این اتحادیه جلساتی مشترک با مسئولان مربوطه در حوزه نان برگزار کنند. این اقدام در نظر دارد تا نگرانی‌ها و مسائل مربوط به کاهش سهیمه آرد را بررسی کند و راهکارهای مناسب را برای حل این مسئله ارائه دهد.

وی افزود: به تازگی آرد نانوایان بر اساس کارنامه ای که سامانه نانی‌نو برای نانوایان صادر می‌کنند،اختصاص می‌یابد و نانوایان باید بتوانند نان را به تعداد مشخصی از افراد با کارت های بانکی مختلف، به فروش برسانند.

رئیس کمیسیون بازرسی اتحادیه نانوایان سنتی تهران ادامه داد: بر اساس ابلاغی که به نانوایان صورت گرفته است، باید به ازای هر کیسه ۴۰ کیلوگرمی آرد ۲۲۰ تا ۲۳۰ قرص نان تافتون، ۱۰۰ تا ۱۱۰ قرص نان بربری و ۴۰۰ قرص نان لواش پخت کنند.

وی تصریح کرد: نانوایان تهران برای کسب امتیاز لازم کارنامه نانی‌نو باید هر کیسه آرد دریافتی را در نان تافتون  به ۲۲  نفر، در نان بربری به ۳۲ نفر و در نان لواش نیز باید حداقل به ۴۰ نفر با کارت بانکی متفاوت بفروشند.

رئیس کمیسیون بازرسی اتحادیه نانوایان سنتی تهران  ادامه داد: نانوایی که در روزهای گذشته اقدام به نصب بنر برای محدودیت فروش نان به مردم کرده بود، یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان جریمه شد؛ البته گفته شده تخلفات دیگری نیز داشته است.

وی اظهار دشت: نانوایان به دنبال ایجاد محدودیت برای فروش نان به مردم نیستند اما باید وضعیت آنها با سامانه نانی نو نیز تعیین تکلیف شود.

کرملو  گفت: هیچ نانوایی مغازه خود را تعطیل نکرده است و هر گونه تعطیلی نانوایی از خطوط قرمز ما به حساب می‌آید و در صورتی که هر نانوایی اقدام به این کار کند، به طور قطع با وی برخورد خواهد شد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها