|

بخوانید :

کدخبر: 287800

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

اوج گیری پر قدرت بورس / نمادهای سبز معرفی شدند + نقشه بازار

بورس در معاملات ۲ اسفند ماه ۱۴۰۱ با رشد ۶۰۸۹۷ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۵۹۴ هزار و ۲۶۲ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد اوج گیری پر قدرت بورس / نمادهای سبز معرفی شدند + نقشه بازار

بورس زمستان را با پتانسیل رو به رشد آغاز کرد و به سهامداران نوید روزهایی صعودی را می داد اما قدم بهمن برای بازار خوش نیامد. لازم به تاکید است، بگوییم تغییر سیاست های آنی و بدون فکر نیز تاثیر بسزایی در تغییر رفتار بازار داشته است.

برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات چهارمین روز هفته را با رشد نسبی آغاز کرد در ادامه این حجم از صعود افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به رشد ۱۰ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی فولاد، فملی، فارس، شستا، شپنا، پارسان و وغدیر با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۲ اسفند ۱۴۰۱

نقشه-بازار

 شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با رشد نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند افزایش بیشتر شد تا با رشد ۱۳۹۱۹ واحدی به ۵۰۷ هزار و ۷۴ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با صعود بیش از ۶۵ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۶۱,۰۱۵,۴۸۴.۸۹۷ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۹۷,۲۰۶.۲۶۵ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۶.۵۸۰ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز آریا، کگهر، بپاس، هرمز، زاگرس، فجهان و شگویا هستند.

نمادهای-بورسی

 

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...