|

بخوانید :

کدخبر: 287361

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

سقوط سنگین بورس / معرفی نمادهای ریزشی در بازار + نقشه

بورس در معاملات ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۱ با کاهش ۱۳۱۶۶ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۵۲۴ هزار و ۷۹۵ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد سقوط سنگین بورس / معرفی نمادهای ریزشی در بازار + نقشه

بورس زمستان را با پتانسیل رو به رشد آغاز کرد و به سهامداران نوید روزهایی صعودی را می داد اما قدم بهمن برای بازار خوش نیامد. لازم به تاکید است، بگوییم تغییر سیاست های آنی و بدون فکر نیز تاثیر بسزایی در تغییر رفتار بازار داشته است.

برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات آخرین روز هفته را با ریزش نسبی آغاز کرد در ادامه این حجم از صعود افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به ریزش ۵ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی کگل، فارس، میدکو، فملی، خساپا، پارسان و شتران با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۲۶ بهمن ۱۴۰۱

نقشه-بازار

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد در ادامه سقوط افزایش یافت تا با سقوط ۳۳۸۹ واحدی به ۴۷۹ هزار و ۳۸۹ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با ریزش بیش از ۱۲ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۵۶,۵۵۶,۴۸۴.۰۴۲ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۳۸,۹۰۳.۰۱۳ میلیارد ریال و حجم معاملات ۵.۷۱۰ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز آریا، فغدیر، شگویا، بپاس، پخش، فرز و وملل هستند.

نمادهای-بورسی

  • جواد جباری ارسالی در

    خیلی زر میزنی

  • محمدرضامحمدی ارسالی در

    بی پدرمادرها بی عرضه ها وبی سوادها بورس وسهام ها رانابود کردید کی دست ازبورس برم ی دارید نامردها بورس نابود شد درصورتیکه توی این مملکت طی این چندماهه اخیر کلیه ب ازارها واجناس بیش ازصدبرابر شده الا بازا ربورس چرا حکومت ودولت ونهادهای نظارنی وب ازرسی واطلاعاتی دراین مسله مهم ورود نمی کنند وحق ما راازاین سرمایه داران ومافیا های اقتصادی نمی گیرند قوه قضاییه چکارمی کند که به این مسله مهم ورود نمی کند وحق ما رانمی گیرد بورس ورشکست ونابودشد یک مر دپیدابشود وجواب ماها رابدهد

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...