|
کدخبر: 283562

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

ورق بورس برگشت / فملی در صدر نمادهای صعودی + نقشه بازار

بورس در معاملات ۱۲ دی ماه ۱۴۰۱ با رشد ۲۸۹۰۹ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۵۹۳ هزار و ۲۷۵ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد ورق بورس برگشت / فملی در صدر نمادهای صعودی + نقشه بازار

بورس بعد از دوره‌ای تقریبا طولانی که روندی نزولی داشت، به تعادل نسبی رسیده است. قبل از آن اکثر سهامداران بابت ضرر و زیان ادامه دار این بازار شکایت داشتند. برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات سومین روز هفته را با رشد نسبی آغاز کرد در ادامه این حجم از رشد افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به رشد ۱۰ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی فملی، فولاد، فارس، فملی، شستا، شپنا، کگل و نوری با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۱۲ دی ۱۴۰۱

نقشه-بازار

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با رشد نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند صعود بیشتر شد تا با افزایش ۸۷۶۴ واحدی به ۴۷۳ هزار و ۱۳۶ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با رشد بیش از ۲۸ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۵۸,۹۶۲,۶۸۵.۳۶۸ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۶۶,۱۶۸.۳۶۲ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۱.۵۶۸ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در معاملات امروز بپاس، آریا، فجهان، شراز، شاوان، شگویا و وهور هستند.

نمادهای-بورسی

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها