|

بخوانید :

کدخبر: 270939

هنوز سبک سنتی را در اصناف می بینیم / این صنف مرجع است

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران با اشاره به این که کارت خوان معضل زیادی برای این صنف پدید آورده و اعضا نیز توجیه نیستند، گفت: بخشنامه‌ های مخصوص این کار، برای صنف ما ارسال نشده و لذا معضل زیادی را در حوزه مالیات پدید آورده است.

اقتصاد هنوز سبک سنتی را در اصناف می بینیم / این صنف مرجع است

علیرضا نیک آئین، رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران افزود: این صنف مرجع است و تمام قطعات خریداری شده و کارهای جنبی از طریق دستگاه کارت خوان اعضا محاسبه می شود.

نیک آئین در عین حال تاکید کرد: یکسری افراد حتی نمیتوانند با دستگاه شمارش و دریافت وجه کار کنند و حتی این معضل در میان پزشکان نیز وجود دارد.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران همچنین ذائقه برخی تعمیرکاران را متناسب با دریافت پول نقد عنوان کرد و گفت: این مسئله اجباری نیست.

نیک آئین با اشاره به اجباری بودن استفاده از کارت خوان از سال ۱۴۰۱ یادآوری کرد: هیچ دستورالعمل و آموزشی بدین منظور داده نشده است و نمیتوان بدون قوانین و ضوابط با این رویه پیش رفت.

وی تاکید کرد: آمادگی داریم قوانین و ضوابط را اجرایی کنیم، ولی ابتدا باید توجیه باشیم؛ چون در سال ۱۴۰۲ مجدد در پروسه اجرای کار گیر میکنیم.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران افزود: ما هنوز سبک سنتی را در اصناف می بینیم و آنها به پول دستی وابسته هستند؛ ولی مشخص نیست یک صاحب صنف چند حساب باید داشته باشد و کدام باید به کارت خوان متصل باشد.

 

منبع: اتاق اصناف

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...