|

بخوانید :

کدخبر: 233685

خریداران خودروی صفر مالیات می‌دهند؟

گویا طرح مالیاتی جدید برای معامله خودرو اجرایی شده است.

اقتصاد خریداران خودروی صفر مالیات می‌دهند؟

هفته گذشته معاون سازمان امورمالیاتی اعلام کرده بود از کارخانه‌های سازنده و یا مونتاژ‌کننده داخلی و یا واردکنندگان خودرو در نخستین انتقال به خریداران مالیات دریافت می‌شود و این طرح برای نخستین بار از سوی شرکت سایپا به اجرا درآمده است.

مالیات طرح فروش نقدی خودروی سایپا

در فضای مجازی تصاویری منتشر شد که نشان می‌داد مشارکت‌کنندگان در طرح فروش نقدی خودروی پادرا پلاس سایپا، بند هزینه‌ای جدیدی را باید متقبل شوند و آن مالیات نقل و انتقال خودرو است. جماران در همین زمینه نوشته است که نخستین فروش خودروسازان با احتساب یک درصد هزینه مالیات نقل و انتقال، برای نخستین بار از سوی شرکت سایپا اجرایی شده است.

هفته گذشته معاون سازمان امورمالیاتی اعلام کرده بود: از کارخانه‌های سازنده و یا مونتاژ‌کننده داخلی و یا واردکنندگان خودرو در نخستین انتقال به خریداران مالیات دریافت می‌شود و این طرح برای نخستین بار از سوی شرکت سایپا به اجرا درآمده است.

پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو

محمد مسیحی افزود: بر اساس قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده، نخستین انتقال خودرو از کارخانه‌های سازنده و یا وصل‌کننده قطعات پیش ساخته (مونتاژ کننده) داخلی و یا واردکنندگان (نمایندگی‌های رسمی شرکت‌های خارجی) به خریداران، مشمول پرداخت مالیات نقل و انتقال است.

او گفت: با توجه به اجرای قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۴۰۰/۳/۲ از تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ و بر اساس تبصره (۲) ماده (۳۰) قانون مذکور، نخستین انتقال خودرو از کارخانه‌های سازنده و یا وصل‌کننده قطعات پیش ساخته (مونتاژ کننده) داخلی و یا واردکنندگان (نمایندگی‌های رسمی شرکت‌های خارجی) به خریداران و همچنین هرگونه انتقال به صورت صلح و هبه به نفع دولت مشمول پرداخت مالیات نقل و انتقال موضوع این ماده می‌شود.

مسیحی افزود: واردکنندگان و کارخانه‌های سازنده و مونتاژ‌کننده انواع خودرو، ضرورت دارد از تاریخ اجرای قانون یاد شده نسبت به پرداخت مالیات نقل و انتقال موضوع این ماده بر اساس ماخذ مذکور در تبصره (۱) ماده (۲۸) قانون موصوف، به نرخ یک درصد برای انواع خودرو‌های تولید داخل و دو درصد برای انواع خودرو‌های وارداتی اقدام کنند.

منبع: فارس

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...