|
کدخبر: 199715

بهترین راه کاهش قیمت خانه اعلام شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قیمت مسکن در محله‌هایی از تهران که دارای ماهیت سرمایه‌ای هستند با افت بیشتری نسبت به مناطق مصرفی مواجه شده است گفت: معتقدم تقاضای واقعی هیچگاه دچار رکود نمی‌شود و دولت از سازندگانی که در این بخش اقدام به ساخت و ساز کنند حمایت می‌کند.

اقتصاد بهترین راه کاهش قیمت خانه اعلام شد

محمود محمودزاده اظهار کرد: بهترین راه برای کاهش قیمت خانه این است که مسکن مصرفی احداث کنیم و بازار را از حالت سرمایه‌ای بیرون بیاوریم. یعنی به شکل هدفمند واحدهایی برای متقاضیان واقعی و واجد شرایط احداث کنیم.

وی افزود: یکی از دلایلی که دولت سیاست تولید یک میلیون واحد مسکونی در سال را مطرح کرده این است که مسکن در استطاعت برای خانوارها ساخته شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بازار مسکن در شش ماه گذشته به ثبات رسیده است گفت: اگر آمار را به تفکیک محلات بررسی کنیم می‌بینیم در بسیاری از مناطق تهران که ماهیت سوداگری دارد با کاهش قیمت‌های به مراتب بیش از میانگین کل مواجه شده‌ایم. بنابراین بازار در حوزه سرمایه‌گذاری که در تراز ارز و سکه قرار می‌گیرد کشش ندارد اما در بخش مصرفی شرایط متفاوت است.

محمودزاده تاکید کرد: بازار مسکن را از نظر ماهیتی باید به دو شاخه کلی تقسیم‌بندی کرد؛ یک بخش تقاضای واقعی است که به اعتقاد من یک فعالیت دائمی است و رکود ندارد. اگر سازندگان سودهای متعارف و منطقی را در نظر بگیرند همواره در بخش تقاضای واقعی، کار هست و دولت نیز با طرحهای تشویقی از سازندگان حمایت می‌کند.

وی، بخش دیگر را حوزه سوداگری بازار مسکن دانست و گفت: بازار سرمایه‌ای هم‌اکنون در رکود به سر می‌برد اما سر جای خودش است و کسی جلوی آن را نمی‌گیرد. موقعی که توجیه اقتصادی داشته باشد سرمایه‌گذاران به مناطقی که معمولا خرید و فروشهای سرمایه‌ای در جریان است ورود می‌کنند.

متوسط قیمت مسکن شهر تهران در مردادماه سال جاری ۳۰ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان در هر متر مربع بوده که نسبت به ماه قبل ۳.۱ درصد و نسبت به مشابه سال قبل ۳۴ درصد افزایش یافته است. تعداد معاملات نیز ۵.۵ هزار فقره بود که نسبت به ماه قبل ۸.۴ درصد افزایش و در مقایسه با ماه مشابه در سال قبل ۳۹.۴ کاهش را نشان می‌دهد.

منبع: ایسنا
  • خسروجردی ارسالی در

    بهترین راه مردم پول ندارن بخرن

  • حسين ارسالی در

    دادن زمین ارزان به تعاونی های مسکن و جل وگیری از احتکار مسکن

  • موسوی ارسالی در

    با سلام امثال من که با هزاران قرض و وام با بهره بالا زمینی در شهری کوچک خریدم که یه سرپناهی برای خانوادم بسازم ولی شروع کردم وبه علت گرانیهای چند برابری مصالح م یانه را.یا به هرکه زمین بتونه تهیه کنه و ام بده ماندم .کاش با ارزانی مصالح و درضم ن شناسایی این خانه های نیمه تمام وام های ی به این مالکان پرداخت میشد تا خونه هاشو ن تمام کنند اینجوری کمک بزرگی به احداث م سکن میشد و منازلی که مثلا الان ما درانها مستاجر هستیم خالی میشدند وقیمت اجاره هم کم میشد.اسان هم هست بنیاد مسکن میتونه ت و شهر وروستا نسبت به شناسایی اینگونه منا زل اقدام وبا پرداخت وام به اتمام انها کم ک کنه

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...