|
کدخبر: 178049

بیت کوین چگونه گرفتار حمله سایبری شد؟

در معاملات روز گذشته خبر ضبط بیت کوین‌های پرداخت شده به عنوان باج توسط اف بی آی باعث شد تا قیمت بیت کوین سقوط کند.

اقتصاد بیت کوین چگونه گرفتار حمله سایبری شد؟

گذشته مقامات آمریکایی اعلام کردند که سازمان تحقیقات فدرال آمریکا، اف بی آی، توانسته ۶۳.۷ بیت کوینی که به عنوان باج از سوی شرکت مالک خط لوله کلونیال به یک گروه هکرها پرداخت شده بود، را رهگیری کرده و بازپس گیرد.

این مسئله نشان دهنده وجود یک حفره امنیتی در نظام پرداختی محسوب می‌شود که در نوع خود ایمن‌ترین پرداخت در جهان به شمار می‌رود. در معاملات روز گذشته بیت کوین حتی رقم ۳۱ هزار و ۶۶۲ دلار را هم دید که دلیل آن انتشار خبر ضبط بیت کوین‌ها توسط اف بی آی بود.

حدود یک ماه پیش یک گروه هکری به بزرگ‌ترین شبکه خط لوله توزیع سوخت در آمریکا حمله کرد و این خط لوله را به مدت یک هفته از کار انداخت. نهایتا شرکت اپراتور این خط لوله ۷۵ بیت کوین با ارزش ۵.۳ میلیون دلار به این گروه هکرها پرداخت کرد تا از شر آنها خلاص شود.

نام این گروه هکری دارک ساید بود و حالا اف بی آی می‌گوید از مجموع ۷۵ بیت کوین ۶۳.۷ تای آنها را پس گرفته است. اگرچه این مسئله برای دولت و نظام قضایی آمریکا یک برد محسوب می‌شود، اما روی سیاه آن باعث شد تا قیمت بیت کوین بریزد.

گزارشات حاکی از آن است که یک کارگروه فدرال موسوم به گروه مقابله با اخاذی دیجیتال در آمریکا تشکیل شده و توانسته این ماموریت را با موفقیت انجام دهد. این کارگروه موفق شده تا رمز کیف پول دیجیتال یکی از هکرها که بیت کوین‌های باج گرفته شده در آنها نگهداری می‌شده است را به دست آورد. البته هنوز مشخص نیست، این کارگروه چگونه توانسته رمز این کیف پول دیجیتال را به دست آورد.

درواقع نگرانی افرادی که در بازار ارزهای دیجیتال حضور دارند این است که فکر می‌کنند که دولت آمریکا توانسته با استفاده از خود بیت کوین یا کارگزاری‌ها به شبکه نقل و انتقال ارزهای مجازی نفوذ کند.

البته این احتمال هم هست که خود این کارگروه مبارزه با اخاذی دیجیتال توانسته باشد هکرها را هک کند. اینکه حدس بازار درست باشد یا غلط، به نظر می‌رسد اقدام آمریکا در پس گرفتن بخشی از بیت کوین‌های باج داده شده، باعث ترس کسانی شده که خیلی روی امنیت مبادلات بیت کوین و ارزهای مجازی در قالب فناوری بلاک چین حساب کرده بودند.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...