|
کدخبر: 174320

تورم ۴۱ درصد شد

نرخ تورم اردیبهشت ماه ١٤٠٠ برای خانوارهای ایرانی ۴۱ درصد اعلام شد که با افزایش همراه بوده است.

اقتصاد تورم ۴۱ درصد شد

نرخ تورم سالانه اردیبهشت ماه ١٤٠٠ برای خانوارهای کشور به ٤١درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ٢ ١ درصد افزایش نشان می‌دهد.

هم‌چنین نرخ تورم سالانه برای خانوارهای شهری و روستایی به ترتیب ٤٠ ٥ درصد و ٤٣.٢ درصد می‌باشد که برای خانوارهای شهری ١٩ واحد درصد افزایش و برای خانوارهای روستایی ٢.٦ واحد درصد افزایش داشته است.

اما منظور از نرخ تورم نقطه‌ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل است. نرخ تورم نقطه‌ای در اردیبهشت ماه ١٤٠٠ به عدد ٤٦ ٩ درصد رسیده است؛ یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین ٤٦.٩ درصد بیشتر از اردیبهشت ١٣٩٩ برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده ­اند.

نرخ تورم نقطه‌ای اردیبهشت ماه ١٤٠٠ در مقایسه با ماه قبل ٢ ٦ واحد درصد کاهش یافته است.

نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی­ها و دخانیات» با کاهش ٢ ٠ واحد درصدی به ٦١.١ درصد و گروه «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» با کاهش ٢.٧ واحد درصدی به ٤٠.٣ درصد رسیده است.

این در حالی است که نرخ تورم نقطه‌ای برای خانوارهای شهری ٤٦ ١ درصد می‌باشد که نسبت به ماه قبل ٢¡ ٧ واحد درصد کاهش داشته است. هم‌چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ٥١ ٠ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ٢ ٠ واحد درصد کاهش داشته است.

درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه قبل ، تورم ماهانه است که این شاخص در اردیبهشت ١٤٠٠ به ٠ ٧ درصد رسیده که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل، دو درصد کاهش داشته است.

تورم ماهانه برای گروه‌های عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» و «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» به ترتیب ٠.٨- درصد و ١.٦ درصد بوده است.

این در حالی است که نرخ تورم ماهانه برای خانوارهای شهری ٠٧ درصد می‌باشد که نسبت به ماه قبل ١.٩ واحد درصد کاهش داشته است. هم‌چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ٠.٧ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ٢.٣ واحد درصد کاهش داشته است.

منبع: اقتصاد نیوز
  • ناشناس ارسالی در

    امروزفردیس کرج تاساعت ۱۲مرغ دولتی بازارر وزشهرداری نیامدوکیلویی۳۲هزارتومان خریدم قیمت برنج وحبوبات وگوشت ومایحتاج زندگی د ریابید

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...