|
کدخبر: 173960

خبر بد برای نانواها

اکنون بیشترین تخلف در صنف نان، کم فروشی و گرانفروشی است و بسته به میزان تخلف، واحد صنفی ۲ تا چهار برابر در مرحله اول جریمه می‌شود.

اقتصاد خبر بد برای نانواها

محمدعلی اسفنانی اضافه کرد: به تدریج در صورت تداوم و تکرار تخلف، امکان پلمب واحدهای متخلف وجود دارد که البته این موضوع بازدارنده نیست.

وی افزود: در برخورد با تخلفات ما نیز باید به ارتکاب تخلف اعتقاد داشته باشیم اما زمانی که می‌دانیم شرایط مطلوب نیست، برخوردها هم قابل توجه نیست.

به گفته اسفنانی، تاکنون موضوع افزایش نان تصویب نشده اما برخی نانوایان قیمت را افزایش دادند که تخلف بوده و پرونده برای رسیدگی در این زمینه تشکیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون مصوبه‌ای مبنی بر افزایش قیمت نان نداشتیم، افزود: طبق آخرین اطلاعات، اتحادیه نانوایی‌ها آنالیز قیمت تمام شده نان با توجه به مولفه‌های تاثیرگذار از جمله دستمزد کارگر، هزینه حمل و نقل، حامل‌های انرژی، اجاره بها و سایر هزینه‌ها را تهیه کرده و در اختیار سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان قرار داده تا قیمت نهایی پیشنهادی به ستاد تنظیم بازار ارائه شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: سال ۹۷ قیمت نان افزایش یافت اما از چهار سال قبل قیمت نان افزایش نداشته در حالی که در این مدت تورم و سایر مولفه های تاثیرگذار در قیمت‌گذاری افزایش بسیار داشته است.

اسفنانی اظهار داشت:‌ اینکه اکنون بعد از چند سال یکباره قیمت نان افزایش یابد برای مردم قابل تحمل نیست زیرا قدرت خرید مردم افزایش نیافته است و شاید بهتر بود سالانه و به تدریج با توجه به نرخ تورم و سایر مولفه‌ها نرخ نان تعیین می شد تا فشار کمتری به مردم وارد شود.

معاون سازمان تعزیرات حکومتی اظهارداشت: نان قوت غالب مردم و برای بسیاری از خانواده‌ها مهمترین قلم سفره است و در نرخ جدید بعد از چند سال حداقل این است که قیمت نان ۳۰ درصد افزایش یابد که این میزان افزایش قیمت، مردم را تحت فشار قرار می‌دهد.

اسفنانی اضافه کرد: اگر دولت بنا دارد تا قیمت نان افزایش نیابد هم باید تمهیدی بیاندیشد تا نحوه پرداخت یارانه مدیریت شود.

 

منبع: ایرنا
 • ناشناس ارسالی در

  با چراغ سبز شما نانواها الان دوهفته است نان را ۵۰ درصد گران کردند دریغ از کوچکترین برخورد

 • نانوا ارسالی در

  به نون که میرسه میشه قوت مردم هر چه گرون بشه اشکال نداره مگه نانوا خانواده نداره مگه نانوا تو همین بازار گرونفروشا خرید نمیکنه نود درصد نانواها مساجرن مگه اونا اجاره سر سام اور نمیدن روزی چن هزار تومان چیس پفک.کیک ووووو میخرن میخورن.بابا نونوا تو این گرونی چکار کنه چونه خمیر کم کردین نون شده کف دست مردم به ما میگن دزد نمیدون عیب از کجاست یه قیمت بدین تمام هر روز همه چیز گرون میشه الا نون

 • ناشناس ارسالی در

  به اندازه درصدی از وزن کیسه آرد جریمه شو ند.

 • حسین ارسالی در

  چرا نان شده قوت مردم با این حرف میزنین ت و سر نانوا ....مگه مردم و نانوا فقط نان میخورن ؟ شیر و پنیر و گوشت و نخود و لوبی ا چرا گران شد. اگه نان برای سیر کردنه شی رو پنیر و گوشت برای رشد کردنه و باید و ب اید مردم استفاده کنن . مگه یک نانوا چقدر درآمد داره که باید جور مردم و بکشه و تو سری خور باشد.

 • ناشناس ارسالی در

  سلام همه چیز سال بسال گرون میشه نوبت به نون که میرسه میگن گرونه بابا نونوایی توی این مملکت زندگی نمیکنه

 • فاطمه ارسالی در

  چرا دروغ میگید پاییز ۹۹ نان گران شد اونو قت مینویسین چهارساله نان گران نشد
  حیف حافظه تاریخی این ملت خ ضعیفه

 • روبین ارسالی در

  فکر کنم این آقا ایران تشریف نداشتند که م یگن چهار ساله نان گران نشده. مسئول جان س ال ۹۸ نان لواش ۲۰۰ تومان بود که شد ۳۰۰ تومان . اول از دوسه نفر بپرس بعد.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...