|
کدخبر: 170368

فاجعه بودجه۱۴۰۰ تکمیل شد!

علی مروی نوشت: مصوبات شورای اقتصادی سران قوا مصداق بارزی از حمایت رانتی است.

اقتصاد فاجعه بودجه۱۴۰۰ تکمیل شد!

علی مروی، اقتصاددان و رییس اندیشکده کسب‌وکار شریف در کانال تلگرامی خود نوشت: تکمیل فاجعه بودجه ۱۴۰۰ با مصوبات سران سه قوه

مصوبات شورای اقتصادی سران قوا هر چند با ادعای حمایت از سرمایه های خرد و رونق بازار سرمایه صورت گرفت اما مصداق بارزی از حمایت رانتی است. پیش از این نیز در تابستان سال گذشته نامه 25 پژوهشگر اقتصادی با پیش بینی بروز این رفتار، نسبت به تبعات تورمی آن هشدار داده بود. هشداری که متاسفانه مورد توجه واقع نشد و شد آنچه نباید می‌شد.

از مصوبات که با پیشنهاد وزارت اقتصاد توسط این شورا به تصویب رسید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

هنوز از فاجعه بودجه ١۴٠٠ (که با همکاری دولت و مجلس به بار آمده) خلاص نشده‌ایم که این بار سران سه قوه ضایعه فوق را رقم زدند. واقعا دردآور است تصور مردم بی‌گناهی که روحشان از بودجه دولت و بورس و ... خبر ندارد اما زندگی آنها با تورم ناشی از این تصمیمات به خاک سیاه نشانده خواهد شد. تلخ تر آنکه بعید است با این تصمیمات به سرمایه‌های خرد بازار خیری برسد و بعیدتر آنکه بازار رونق بگیرد. این تصمیمات به نام سرمایه‌داران خرد و رونق بازار است اما در نهایت به کام عده ای ذینفع پرنفوذ یا پرسروصدا تمام خواهد شد.

متاسفانه کشور ما فقط تحت فشار تحریم های ظالمانه قرار ندارد بلکه بدتر از آن باید تبعات جبران ناپذیر سکانداری آقای نوبخت در سازمان برنامه و بودجه و مدیریت آقای دژپسند بر وزارت اقتصاد را هم به دوش بکشد و البته حالا که به انتخابات نزدیک شده ایم، به اینها باید مواضع اخیر رییس بانک مرکزی را هم اضافه کنیم.

منبع: اقتصاد آنلاین
 • دکتر سید ارسالی در

  نقدینگی و تورم و کسری بودجه امسال بعد ا ز انتخابات سر سام آور خواهد بود
  اج رکم عندالله .

 • ناشناس ارسالی در

  بخدا اگر بورس رشد کند مردم رای می‌دهند و گور بابای اون 28 پژوهشگرلعنتی.

 • حسن زاده ارسالی در

  آرزو داشتیم کارشناسان مدافع سودهای بالای تضمین شده بجای دشمنی و مخالفت با بازارس رمایه که بهترین نوع مشارکت مردم در اقتصا د است یکبار هم شده بدنبال حفظ این دماسنج اقتصاد و منافع این بازار بودند ؛ هیچ اق تصادی با سودهای بالا (رباخوارانه) به تول ید و سرمایه گذاری نرسیده است

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...