|
کدخبر: 169229

افزایش ۱۰۰ درصدی مستمری این بازنشستگان

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان تهران، جزییات افزایش ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی را نسبت به مستمری اسفند ماه اعلام کرد. وی همچنین گفت که امور اداری صدور احکام به صورت شبانه‌روزی در حال انجام است.

اقتصاد افزایش ۱۰۰ درصدی مستمری این بازنشستگان

علی دهقان‌کیا (رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان تهران) با اشاره به درحال اجرا بودن امور اداری صدور احکام بازنشستگان تامین اجتماعی، گفت: «کارکنان سازمان تامین اجتماعی به صورت شبانه‌روزی مشغول انجام کارهای اداری صدور احکام هستند. برخی شب‌ها که به صورت سرزده به سازمان مراجعه کردیم، متوجه شدیم که آن‌ها سحری خود را در سازمان می‌خوردند و به خانه نرفته‌اند. امیدوارم احکام نهایی ظرف روزهای آینده صادر شوند.»

وی با اشاره به اقدام سازمان تامین اجتماعی برای رفع تبعیض میان بازنشستگان کشوری و لشکری، گفت: «حداقل مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰، بسته به داشتن اولاد و همسر بین ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است. در نتیجه مستمری آن‌ها از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در اسفند ۹۹ به این ارقام می‌رسد تا تفاوت میان بازنشستگان حداقلی‌بگیر تامین اجتماعی و کشوری برداشته شود.»

وی با بیان اینکه در احکام جدید برخی مستمری‌بگیران نسبت به اسفند ماه تا ۱۰۰ درصد افزایش مستمری دارند، گفت: «آن گروه از بازنشستگان مشمول افزایش ۱۰۰ درصدی می‌شوند که در سال برقراری مستمری سقف‌بگیر بودند؛ اما در سال ۱۴۰۰ مستمری آن‌ها به ۳ تا ۴ برابر حداقل مستمری رسیده است. به این گروه از بازنشستگان ۱۰۰ درصد اسفند را به عنوان همسان‌سازی و افزایش مستمری پرداخت می‌کنند.»

دهقان‌کیا با اشاره به میزان افزایش مستمری بازنشستگان جدید در احکام ۱۴۰۰، گفت: «اگر افزایش مستمری برای این گروه از بازنشستگان منجر به افزایش تا ۵۰ درصد مستمری اسفند ماه ۹۹ نشد، مبلغی را به عنوان متناسب‌سازی به آن‌ها پرداخت می‌کنند تا به این میزان برسند. برای نمونه باید توجه داشت که بازنشستگان سال ۹۹ تفاوت ضریبی نسبت به سال جاری (سال اجرای متناسب‌سازی مرحله دوم) ندارند؛ لذا سازمان برای اینگونه بازنشستگان افزایش تا ۵۰ درصد اسفند را در نظر گرفت؛ البته با اعمال مبلغ متناسب‌سازی است.»

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان تهران با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در احکام اولیه که از روی سیستم برداشته شدند، مستمری پیش از اعمال متناسب‌سازی مرحله‌ی دوم را ملاک قرار داده بود، گفت: «در افزایش مستمری سال جاری، مستمری اسفند ماه سال گذشته ملاک متناسب‌سازی قرار می‌گیرد. در نتیجه مستمری اسفند ماه مبنای اعمال ۲۶ درصد به اضافه‌ی ۲۴۸ هزار تومان افزایش سنواتی به اضافه‌ی مزایا قرار می‌گیرد.»

منبع: ایلنا
 • اسماعیل ارسالی در

  دهقانی کیا خودشو به تامین اجتماعی فروخته واسه مستمری بگیران کاری نمی کند دم اق ای صادقی گرم گند کاریهای سالاری و دارو دستشو رو میکنه

 • ناشناس ارسالی در

  منابع متناسب سازی باید از منابع عمومی تا مین می شد لکن با رفتاری که کردید کلا این منابع به سازمان تامین اجتماعی تحمیل و ع نقریب آب باریکه مستمری بگیران نیز در پرد اخت با چالش مواجه خواهد شد نکته اینکه در این ۸ سال گذشته هر سال صحبت از متناسب س ازی بود چرا به یک باره دو ماه آخر دولتتا ن چنین تصمیمی آن هم بدون وجود نقدینگی ات خاذ نموده اید...

 • علی ارسالی در

  فرمولی که اخیرا" انتشار داده شده بو د سقف 75% لحاظ شده بود و بر اساس فرمول ا فزایش 100% منتفی است.

 • معلم بازنشسته آموزش و پرورش ارسالی در

  والا حقوق معلمان بازنشستم مثل تامین اجتم اعی پایینه فقط ۴ تومن میدن بهمون خداشاهد ه نمیشه زندگی کرد من با شصتو هشت سال سن کجا کار کنم تو این مملکت یکم بفکر ما باش ید همریش بنده سپاهی هست میگه ۲۲ میلیون ح قوقشه نوش جونش ولی نباید حداقل نصف سپاه حقوق بگیریم که حداقل بتونیم زندگی کنیم م یوه بخریم بخوریم ، میدونید که معلمی چقدر سخت تر از سپاه هست حداقل نصف حقوق یک کا رمند نیروهای مسلح حق من هست لطفا بفکر مع لمان بازنشسته هم باشید ممنونم

 • ناشناس ارسالی در

  ماکه نفهمیدیم، چی گفت.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...