|
کدخبر: 168544

معاملات مشکوک دو پتروشیمی در بورس (۱۴۰۰/۰۲/۰۶)

در روز افت ۹۰۹ واحدی شاخص، دو بانک بورسی، دو پتروشیمی، هلدینگ میدکو، گروه بهمن به همراه ۹ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

اقتصاد معاملات مشکوک دو پتروشیمی در بورس (۱۴۰۰/۰۲/۰۶)

در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام همسو با روزهای گذشته با افت قیمت ها و فشار فروش آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت ۹۰۹ واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و ۱۸۶ هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از ۳.۱ و ۱۵.۷ هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به معاملات اوراق است. بیشترین حجم معاملات هم به ایران خودرو، بانک تجارت، سایپا، بانک صادرات به همراه گروه بهمن با داد و ستد ۷۶۶، ۲۷۵، ۲۳۸، ۲۳۱ و ۱۶۸ میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۹ تا دو برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، گروه بهمن حاضر در بازار اول بورس با افت ۶.۹ درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد ۱۶۸.۷ میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های سیمان فارس نو، سیمان فارس، سرمایه گذاری معیار صنعت پارس، گروه پاکشو، نفت بهران، بانک کارآفرین، هلدینگ میدکو، پتروشیمی فجر، داروسازی قاضی، پتروشیمی نوری، سرمایه گذاری پویا، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، پلاستیران و بانک پاسارگاد مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور بانک کارآفرین و پاسارگاد، دو پتروشیمی، هلدینگ میدکو ، گروه بهمن به همراه ۹ شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

منبع: بورس پرس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...