|
کدخبر: 167591

تغییرات مهم در حقوق بازنشستگان

بیات گفت: امیدوارم با پرداخت حقوق اردیبهشت ماه اشتباهات قبلی درخصوص احکام حقوق بازنشستگان حل شود.

اقتصاد تغییرات مهم در حقوق بازنشستگان

علی اصغر بیات رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی، در گفت‌وگوی تلویزیونی درباره اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، اظهار کرد: مرداد ماه سال ۹۹، نخستین مرحله متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان انجام شد بعد از آن مهرماه سال ۹۹ مجدد متناسب‌سازی را انجام داد و مبلغ متناسب‌سازی حدود ۷۹ درصد شد.

وی با اشاره یه اینکه بین حقوق بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی تبعیض ایجاد شد، گفت: در نهایت با پیگیری‌های مکرری که داشتیم توانستیم ۸۹ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی را دریافت کنیم و با دریافت این مبلغ متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مجدد، اجرا شود.

بیات تصریح کرد: اسفند ۹۹، مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به بازنشستگان تامین اجتماعی به صورت علی الحساب پرداخت شد و بعد از آن مصوب شد که با پرداخت حقوق فروردین ماه، ماده ۹۶ و ماده ۱۱۱ اعمال شود و پس از افزایش سالیانه، متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان انجام شود.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی افزود: ۲۰ فروردین که احکام بازنشستگان بر روی سایت نمایش داده شد اعتراضاتی در خصوص این احکام از سوی بازنشستگان صورت گرفت و بعد از بررسی‌های انجام شده متوجه شدیم که این مشکل از سوی سازمان تامین اجتماعی است، عددی که برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و افزایش سالیانه در نظر گرفته بودیم، توسط سازمان تامین اجتماعی کنار گذاشته شد، اما مسئولان سازمان را متقاعد کردیم که اشتباه کرده‌اند.

وی ادامه داد: در فرمولی که برای متناسب‌سازی آماده کرده بودیم تمامی سطوح بازنشستگان در نظر گرفته شده بودند، مجدد جلسات ما برای اصلاح احکام آغاز شد.

بیات بیان کرد: برخی از مسئولان تامین اجتماعی مصاحبه می‌کنند که قبل از اینکه آن ۸۹ هزار میلیارد تومان را از دولت بگیریم، متناسب‌سازی را انجام دادیم. چرا بر سر بازنشستگان منت می‌گذارید؟ منابع دریافت کرده باشند یا دریافت نکرده باشند، ربطی به بازنشستگان ندارد، پرداخت این مبالغ از سوی مجلس تصویب شده و دولت نیز پذیرفته است و این بده بستان‌ها ربطی به بازنشستگان ندارد.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی بیان کرد: جلسات مختلفی درخصوص صدور احکام جدید داشتیم تا نواقص احکام رفع شود امیدوارم با پرداخت حقوق اردیبهشت ماه اشتباهات قبلی حل شود.

 

 

منبع: اقتصاد نیوز
 • صمد غیاثوند بب ارسالی در

  به نام خدا وند روزی ده مهربان. با ید حقو ق هر بازنشسثه 25 ملیون تومان پرداخت گردد .

 • ناشناس ارسالی در

  الله اعلم.اردبیهشتم میاد .می بینیم .

 • ناشناس ارسالی در

  اگه دیدتان را نسبت به بازنشستگان تامین اجتماعی اصلاح کنید خواه. نا خواه حکم ها هم به بهترین نحو درست میشه شما فکر میکنید با ی مشت بچه سر و کار دارید و بادرود سرشان را گرم میکنید آخر این شد متناسب سازی که مبلغ افزایش رو روی مزایایی جانبی میزارین و بیشترین مبلغ شامل حق اولاد و حق عایله که به همه ی بازنشستگان تعلق نمی گیره بخصوص خانم خا و بعد دروغ سال رو میگین که متناسب سازی شد

 • یوسفعلی سپهری ارسالی در

  با سلام ، بنده بعنوان معاون اجرایی در آموزش و پرورش مشغول انجام وظیفه بودم و در مهر ۱۳۹۴ بازنشست شدم چرا در تامین اجتماعی حکمی که برایم صادر شده ، حق معاونت و ایثارگری لحاظ نشده در صورتی که در حکم برای بازنشستگان کشوری لحاظ شده است ، عاجزانه درخواست رسیدگی دارم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...