|
کدخبر: 164371

واکنش عجیب قوه قضاییه به بازگشت سامسونگ!

معاون قضایی دادستان کل کشور در پاسخ به سوالی در خصوص برگشت شرکت ال جی و سامسونگ به بازار لوازم خانگی ایران گفت: این دو شرکت در شرایط سخت مردم را تنها گذاشتند و در حوزه قضایی ما اجازه نمی‌دهیم این نوع شرکت ها بخواهند به کشور بیایند.

اقتصاد واکنش عجیب قوه قضاییه به بازگشت سامسونگ!

سعید عمرانی در برنامه بازدید از خطوط تولید گروه صنعتی انتخاب در اصفهان، با تاکید بر اینکه اگر مبارزه جدی با قاچاق نداشته باشیم صنایع کشور در معرض خطر قرار خواهند گرفت، گفت: یکی از موانع بر سر راه رشد و توسعه صنایع، قاچاق است. درحال حاضر نه فقط در حوزه لوازم خانگی، بلکه در هر بخشی که مشابه داخلی آن وجود داشته باشد اجازه واردات نخواهیم داد و در صورت اقدام در این خصوص، عاملان تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.

معاون قضایی دادستان کل کشور در پاسخ به سوالی در خصوص برگشت شرکت ال جی و سامسونگ به بازار لوازم خانگی ایران با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: این دو شرکت در شرایط سخت مردم را تنها گذاشتند و در حوزه قضایی ما اجازه نمی‌دهیم این نوع شرکت ها بخواهند به کشور بیایند و به طور حتم امکان فعالیت برای این دو برند در کشور ما وجود نخواهد داشت.

وی افزود: صنعت لوازم خانگی و خودرو یکی از شاخص‌های صنعتی بودن هر کشور است که نشان دهنده درجه پیشرفت هر کشور محسوب می‌شود.

عمرانی با بیان اینکه تولیدکنندگان ایرانی با طراحی، مهندسی، ساخت، قالب‌زنی، قطعه‌سازی در حوزه لوازم خانگی به پیشرفت‌های خوبی رسیده‌اند، گفت: اگر برند محصولات ایرانی را با یک برند معروف خارجی تغییر دهند قطعا باورمان می‌شود که این محصول خارجی است.

وی ادامه داد: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر این مبناست که در شرایطی که دشمن ناچار به عقب‌نشینی شده، به خطرانداختن دستاوردهایی که در دوران تحریم‌ حاصل شده، اقدامی نادرست است.

عمرانی تصریح کرد: از منظر حقوقی دو برند لوازم خانگی خارجی در شرایط سختی کشور را ترک کردند البته اقدام خوبی بود زیرا در صورت ادامه حضور و فعالیت آن ها در ایران، هیچگاه شاهد پیشرفت فعلی کارخانه های ایرانی نبودیم.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های خارجی جایی در کشور ما ندارند، گفت: کارگران و مهندسان ایرانی نشان دادند به مراتب از رقبای خارجی خود عملکردی مبتنی بر دانش و به مراتب قوی‌تری دارند. ما نیز در قوه قضائیه به هیچ یک از محصولاتی که نمونه داخلی دارد، اجازه ورود به کشور را نخواهیم داد و با متخلفان برخورد خواهد شد.

عمرانی افزود: بر حسب دستور رئیس قوه قضائیه مکلف شدیم در صورتی که تشخیص بدهیم در حوزه تولید مشکلاتی وجود دارد از دادگاه‌ها و دادسراها خواسته شود تا خارج از نوبت به این پرونده‌ها رسیدگی کنند.

وی در پایان تاکید کرد: ما به سرمایه‌گذاران و فعالان بخش های تولیدی و کارآفرینی که در خطر بیکاری کارگران یا بسته شدن کارخانه ها هستند این قول را می‌دهیم تا این پرونده‌ها را به سرانجام  برسانیم که اطاله دادرسی عاملی برای ضربه به تولید کشور‌ نباشد.

 

منبع: تسنیم
 • ناشناس ارسالی در

  اگر بازار باز و اقتصاد ازاد و رقابت و مردم حاکم باشند پس طبریها و پاکدستها و ... و روسای فریبکار اینها چکار کنند این اقا از طریق تورم و رانت و فساد و تحریم برای خودشان حال و نوای بهم زده ان .لذا معلوم است از بازار باز می ترسند

 • علی ارسالی در

  چرا عجیب!!! عجیب تر فرار شبانه سامسونگ و ال جی از ایران بود.آنها از بازار ایران منفعت زیادی بردند و در روزهای سخت ایران را رها کردند.
  عجیب تر تعجب شماست! مگر شما سهام‌دار این شرکت ها هستی که نار احت شدی!!!

  • mohamad ارسالی در

   چه گفتی اگه این محصولات با کیفیت بیاد کی میرد جنس ایرانی بخره

 • فرزاد ارسالی در

  خوب کاری میکنید اگه اینا برگردن جنسآشغال ایرانی تون رو کی می خره ؟؟؟؟
  دول ت اجازه نمیده خودرو وارد بشه ارز هم بهان ه است اون وقت خودروهای آشغال ایرانی به ق یمت بهترین خودروهای دنیا رو میکنه تو پاچ ه ملت و میگه از خروج ارز جلوگیری میکنه < br /> حنا تون رنگ نداره خودتونید با هفتا د جد و آباداتان

 • احمد ارسالی در

  نرخ شتیل رو بالا میبرید؟

 • جوان ارسالی در

  این کجاش عجیب بود؟خیلی هم بجا و عقلانیه.انتظارداشتی چکار کنیم با این خیانتی که این دو شرکت و در کل کشور کره به ما کردن.

 • سهند ارسالی در

  عجیبش چی بود؟!!! از بس با ی دولت واداده و ناتوان و بیلیاقت سرکارداشتیم هر ننه قمری برا ما هفتیر کشید بخاطر همین برای امثال شما ایستادن جلوی انها تازگی داره

 • اکبر خردمند ارسالی در

  رحمت خدا بر امواتت

 • ناشناس ارسالی در

  بازار انحصاری نتیجه اش می شود ، خودروسازی، برند های خارجی چرخ تولید را پویا تر به حرکت در می آوردند

 • Yi ارسالی در

  اگه به شما باشه همه باید در تصادف جاده ا ی با این وسایل نقلیه ای غیر استاندار و ل وازم خونگی نامرغوب بسازیم چون منافع بعضی افراد قلیل از کل ملت بالا تره یا تعطیل کنید شرکتهای بی کیفیت رو یا بسازید بهتری ن رو

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...