|
کدخبر: 162091

پیش‌بینی جدید قیمت بیت کوین

یک کشتی کانتینر دار غول پیکر که در کانال سوئز گیر افتاده است، حمل‌ونقل جهانی از جمله نفت خام را مختل می‌کند. باید این سوال را در ذهن داشت که اگر انسداد کانال رخ نداده بود، آیا نرخ نفت خام در این هفته حتی پایین می‌آمد؟

اقتصاد پیش‌بینی جدید قیمت بیت کوین

معاملات آتی طلا روز پنجشنبه با روند کاهشی بازار را به پایان رسانید، قیمت طلا تا حدی تحت فشار دلار امریکا قرار گرفت.

این در حالی است سرمایه‌گذاران به دنبال کاتالیزوری بودند که قیمت‌ها را از محدوده معاملات اخیر خود خارج کند. اما تیر معامله گران طلا به سنگ خورد، طلای تحویل آوریل، با افت ۸.۱۰ دلار یا ۰.۵ درصد مواجه شد و هر اونس ۱۷۲۵.۱۰ دلار به فروش رسید. همین میزان را در معاملات روز چهارشنبه به‌دست آورده بود.

افت نرخ طلا در فشار دلار

براساس گزارش کیتکو، نرخ طلا و نقره در اواسط معاملات امروز پنجشنبه در امریکا کاهش یافت، در حالی که نقره به کمترین نرخ در دو ماه گذشته رسید. تقویت دلار امریکا و فروپاشی بازار نفت خام در این هفته موجب کاهش نرخ طلا شد.درحال‌حاضر نرخ طلای نقدی با کاهش ۶.۹ دلار به هزار و ۷۲۷ دلار رسید.

بازار طلا از زمان رسیدن به بالاترین حد خود در ماه آگوست در تلاش برای یافتن هرگونه کشش صعودی است. اما سطوح مقاومتی بازار قوی است یک تحلیلگر بازار گفت که انتظار دارد احساسات نزولی در بازار فلزات گرانبها دوباره تغییر کند.

جسی فلدر، بنیانگذار خبرنامه سرمایه‌گذاری The Felder Report، گفت که اکنون زمان آن نیست که سرمایه‌گذاران وسط سرمایه‌گذاری در طلا کنار بکشد، حتی اگر قیمت‌ها تقریباً ۱۷ درصد از بالاترین میزان خود در ماه آگوست کاهش یافته باشد

بزرگترین تهدید برای بازار طلا همچنان افزایش بازده اوراق قرضه است که همچنان به بالاترین سطح در بیش از یک سال گذشته قرا دارد.

طلا

یکی از ویژگی‌های بازار این هفته افزایش دلار امریکا در بازار ارز و افت شدید نرخ نفت خام بوده است.

 برخی تحلیل گران تصور می‌کنند شاخص دلار امریکا بالاتر رود به همین دلیل نیز دلار یک شبه به بالاترین سطح در چهار ماه گذشته رسید، زیرا افرادی که به دنبال سود هستند، دوباره روند صعودی نرخ را در نمودار میله‌ای روزانه از سر می‌گیرند.

بازده ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده چهارشنبه ۱.۶۲۳ درصد بوده است. افزایش بازده اوراق قرضه در امریکا که از بازده اوراق قرضه دولتی در سایر کشورها پیشی می‌گیرد، جریان سرمایه را به سمت دلار خرد دعوت می‌کند.درحال‌حاضر شاخص دلار با افزایش ۰.۳۲۲ واحد به ۹۲.۸۵۲ واحد رسید.

کانتینر به گل نشسته بازار نفت را به دردسر انداخت

امریکا در مورد چشم‌انداز رشد اقتصادی و نبرد با کرونا یورو را شکست می‌دهد. در همین حال، نرخ نفت خام(وست تگزاس اینترمدییت) امروز روند کاهشی پیش گرفت و در هر بشکه حدود ۵۸.۵۰ دلار معامله شد. یک کشتی کانتینر دار غول پیکر که در کانال سوئز گیر افتاده است، حمل‌ونقل جهانی از جمله نفت خام را مختل می‌کند. باید این سوال را در ذهن داشت که اگر انسداد کانال رخ نداده بود، آیا نرخ نفت خام در این هفته حتی پایین می‌آمد؟

قیمت نفت برنت نیز با کاهش ۴ درصد یا ۲.۶۱ دلار به نرخ ۶۱.۸۰ دلار رسید.

آینده روشن برای بیت کوین نزولی

براساس گزارش کریپتوکارنسی پست، نادیده گرفتن بیت کوین دشوارتر می‌شود چون دوباره به بالای ۵۵ هزار دلار خواهد رسید. شرایط‌ها نشان می‌دهد دوباره بازار روند افزایشی به خود بگیرد.

با انتشار اخباری مبنی بر پذیرش بیشتر بیت کوین از غول‌های مالی متعارف مورگان استنلی و ویزا، بازار بیت کوین بین ۵۳.۶ هزار دلار و ۶۱.۵ هزار دلار نوسان پیدا کرد. مورگان استنلی سه صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین را در دسترس افراد و موسسات مالی با ارزش خالص قرار داده است. ویزا از مسترکارد در اجازه دادن به معاملات بیت کوین پیروی کرده است.

فاصله بین ۶۰ هزار دلار و ۵۶ هزار دلار توجه خریداران را بالا برده است و در صورت آزمایش، بیت کوین می‌تواند به عقب برگردد. پشتیبانی عمده ۵۵ هزار دلار است.

بیت کوین که بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان است، شرکت‌های بزرگ و سرمایه‌گذاران نهادی را نیز به خود جلب می‌کند. از این رو پمپاژ و دامپینگ ناگهانی می‌تواند بر نوسانات، روندها و در نهایت قیمت‌های بیت کوین تأثیر بگذارد.

اما در روزی که گذشت این ارز دیجیتالی با روند کاهشی شدیدی رو به رو شد. درحال بیت کوین ‌حاضر بیت کوین با کاهش ۲.۷۱ درصد به نرخ ۵۲ هزار و ۶۱۴ دلار رسید.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...