|
کدخبر: 156902

خبری مهم از پرداخت یارانه‌ ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومانی

۲۴ آبان ماه سال گذشته بود که قیمت بنزین به صورت ناگهانی افزایش یافت؛ این افزایش قیمت برای بنزین سهمیه‌ای ۵۰درصد و برای بنزین آزاد ۲۰۰درصد بود. پس از افزایش قیمت بنزین، درآمدهای حاصل از آن ۳۰هزار میلیارد تومان اعلام و مقرر شد تا این رقم برای ۶۰میلیون ایرانی واریز شود. در دوم آذر ماه۹۹ نیز اولین مرحله از این یارانه به حساب سرپرست خانوارها واریز شد.

اقتصاد خبری مهم از پرداخت یارانه‌ ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومانی

بر اساس آخرین تصمیم، مقرر شد تا بر حسب تعداد اعضای خانوار، یارانه‌ای بین ۵۵ تا ۲۰۵هزار تومان برای خانواده‌های ایرانی واریز شود؛ یعنی خانوارهای یک نفره ۵۵هزار تومان، خانوارهای دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانوارهای سه نفره ۱۳۸هزار تومان، خانوارهای چهار نفره ۱۷۲هزار تومان و خانوارهای پنج نفره ۲۰۵هزار تومان یارانه دریافت کنند.

حال ۱۶ماه از این تصمیم می‌گذرد و واریز این یارانه معیشتی همچنان ادامه دارد؛ ساعت۲۴ شب گذشته نیز شانزدهمین مرحله از یارانه معیشتی ۵۵ تا ۲۰۵هزار تومانی، به عنوان آخرین یارانه معیشتی در سال۹۹ به حساب خانوارها واریز شد.

در پایان گفتنی است؛ سومین قسط از دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی از حساب سرپرستان خانوارها مشمول این وام کسر شد.

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...