|
کدخبر: 154665

احتمال ریزش شدید قیمت خودرو در ۱۴۰۰

برخی خبرها از مجلس، حکایت از زمینه‌سازی برای آزادی واردات خودروهای خارجی در سال آینده دارد. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، نرخ خودرو در کشور به شدت کاهش می‌یابد.

اقتصاد احتمال ریزش شدید قیمت خودرو در ۱۴۰۰

علی جدی نایب رئیس دوم کمیسیون صنایع مجلس آزادسازی واردات خودروهای خارجی را تنها راه نجات بازار در شرایط فعلی دانسته است.

نایب رئیس دوم کمیسیون صنایع مجلس گفت: برای نجات بازار خودرو دو راهکار مدنظر است. یکی ورود بخش خصوصی و رقابت موثر با خودروسازهای دولتی و دیگری واردات خودروهای خارجی دستکم تا حدی که بتواند قیمتهای موجود در بازار را کاهش دهد.

از سال ۱۳۹۷ و با خروج امریکا از برجام که باعث لغو همکاری‌های ایران با خودروسازان جهانی شد، تاکنون بازار خودروهای خارجی قفل شده و به همین دلیل قیمتها در بازار به گونه‌ای عجیب بالا رفته است.

در صورتی که در بودجه ۱۴۰۰ ردیف بودجه‌ای برای اخذ مالیات از واردات خودرو پیش‌بینی شود، به این معناست که بازار خود را با شوک کاهش نرخ روبه‌رو خواهد شد.

واردات خودرو در سال آینده نه فقط نرخ خودروهای خارجی را کاهش می‌دهد، که خودروهای داخلی را نیز با افت نرخ روبه‌رو خواهد کرد.

همین موضوع باعث شده است تا در سال‌های اخیر مقاومتهایی جدی در برابر واردات خودروهای خارجی، حتی واردات خودروهای دست دوم شکل بگیرد و باید دید که طلسم واردات در سال آینده شکسته خواهد شد یا خیر.

منبع: اسپوتنیک نیوز
 • ناشناس ارسالی در

  خجالت بکشید با این تتیر زدنتوت برای دو ت ا بازدید کننده بیشتر

 • حسن ارسالی در

  با این فرمون فعلا که مثل باد کنک بادش کن ین آخرش که میترکه واقعا که سرمردم چه بلا ها که نیاوردین

 • سعید ارسالی در

  خخخخخ هیچوقت دولت و مجلس این کار رو نمی کنند
  اخه قرار نیست ملت خوشی کنند

 • ناشناس ارسالی در

  دروغ دروغ .. چقدر دروغ ..
  تو ای مملکته چی گرون شده که باز ارزون بشه .. داعم دروغ ..

 • ناشناس ارسالی در

  این کشوررو به تباهی کشوندین ،کاری کردین که مردم فقط پول و مال دنیا اینقد ارزش دا شته باشه ،همه از هم بدشون بیاد ،از گرونی زیاد هیشکی خونه همدیگه نره ،هیشکی هیچی به همدیگه قرض نده ،همه دودستی بچسبن به م الشون ،خداو آخرت ،کار خیر ،شادی وآرامش ، بخشندگی وصفا بین مردم ازبین بره ،

ارسال نظر