|
کدخبر: 153439

چرا روغن نایاب شد؟

این بار نه قیمت‌گذاری در بورس، نه افزایش نرخ دلار و نه قاچاق عامل گرانی و کمبود یک محصول معرفی نشدند. علت اصلی بحران روغن در گزارش جدید وزارت صمت از وضعیت تولید در کشور قابل مشاهده است.

اقتصاد چرا روغن نایاب شد؟

در چند روز اخیر اخبار متعددی از کمبود و گرانی روغن منتشر شده است. حتی طبق پیام‌های مردمی برای خرید روغن در برخی از شهرها نیاز به کارت ملی است.

دبیر انجمن صنفی روغن گفته است که فروش روغن با کارت ملی تخلف است اما برخی از مردم از شهرهای مختلف می‌گویند فروشندگان تنها در ازای کارت ملی به آنها روغن می‌فروشند.

آنطور که امیرهوشنگ بیرشک، دبیر انجمن صنفی روغن گفته درخواست کارت ملی از سوی فروشندگان تخلف است اما برخی از فروشندگان همچنان می‌گویند:«کارت ملی بدهید تا روغن بدهیم!»

این بار نه قیمت‌گذاری در بورس، نه افزایش قیمت دلار و نه قاچاق عامل گرانی و کمبود یک محصول معرفی نشدند. علت اصلی بحران روغن در گزارش جدید وزارت صمت از وضعیت تولید در کشور قابل مشاهده است.

طبق گزارش جدید وزارت صمت، همانند دو ماه گذشته بیشترین کاهش تولید مربوط به روغن ساخته شده نباتی بوده که با ۱۸.۶ درصد کاهش از حدود یک میلیون و ۴۹۴ هزار تن در ۱۰ ماهه اول سال گذشته به یک میلیون و ۲۱۵ هزار تن در مدت مشابه امسال رسیده است.

اما آیا با توجه به این کاهش تولید برنامه‌ریزی برای مواجه نشدن با بحران روغن امکان‌پذیر نبود؟

 

منبع: ايسنا
  • ناشناس ارسالی در

    بعد از عید قیمتش حداقل 4 برابر میشه از ا لان گرونش کردند که بعد از عید راحت تر گر ان کنند. این تکنولوژی از زمان رفسنجانی ت وی وزارت صنعت حاکمه

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...