|
کدخبر: 126422

قیمت جهانی طلا (۹۹/۰۷/۱۲)

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۳۲ درصد کاهش به ۱۸۹۹ دلار و ۸۴ سنت رسید.

اقتصاد قیمت جهانی طلا (۹۹/۰۷/۱۲)

در معاملات پرنوسان روز جمعه قیمت طلا با اندکی کاهش به آستانه ۱۹۰۰ دلار رسید، اما به دلیل افزایش ریسک ناشی از ابتلای ترامپ به کرونا قیمت فلز زرد در مسیر بزرگترین رشد هفتگی ۸ هفته اخیر قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۳۲ درصد کاهش به ۱۸۹۹ دلار و ۸۴ سنت رسید. قیمت طلا در پایان معاملات آتی روز جمعه برای تحویل در ماه دسامبر نیز با ۰.۴۵ درصد کاهش به ۱۹۰۷ دلار و ۶۰ سنت رسید. در این هفته قیمت طلا ۲.۲ درصد رشد داشت که بیشترین رشد هفتگی از اوایل ماه اوت تاکنون بود.

باب هابرکورن تحلیلگر موسسه آر جی او در این باره گفت: «در فاصله یک ماه مانده تا انتخابات امریکا، پیش‌بینی وضعیت و نتیجه انتخابات بسیار دشاور شده است. بنابراین با توجه به فضای عدم قطعیت شکل گرفته سرمایه‌گذاران به سمت بازارهای امن حرکت کرده‌اند.»

پس از آنکه ترامپ در توئیتر اعلام کرد که وی و همسرش به مرونا مبتلا شده اند، شاخص‌ها در بورس وال استریت شاهد کاهش بود و قیمت طلا به بالاترین رقم بیش از یک هفته گذشته رسید. اما کاخ سفید بعدا به شهروندان امریکایی اطمینان داد که از انجام امور ناتوان نیست.

عامل دیگری که موجب کاهش شاخص‌ها در بازارهای بورس بود، گزارش ضعیف از روند ترمیم بازار کار امریکا در آستانه انتخابات سوم نوامبر بود.

تاوی وونگ تحلیلگر بازار فلزات گرانبها گفت: «در کوتاه مدت قیمت طلا احتمالا نوسان محدودی خواهد داشت. بازار منتظر تعطیلات آخر هفته می‌ماند تا ببیند چه خبرهای جدیدی منتر می‌شود.»

تحلیلگران همچنین گوشه چشمی نیز به مذاکرات مربوط به بسته محرک مالی جدیدی دارند که میان کاخ سفید و کنگره امریکا در حال مذاکره است.

 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر