|
کدخبر: 120855

راه اندازی مسیر تامین مالی شرکت‌ های دانش‌بنیان

ابزار تامین مالی جمعی با مشارکت سرمایه‌های خرد برای توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط طراحی و راه‌اندازی شد.

اقتصاد راه اندازی مسیر تامین مالی شرکت‌ های دانش‌بنیان

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای اطلاع‌رسانی در خصوص فناوری‌های مالی (فین‌تک‌ها) برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، اقدام به معرفی «تامین مالی جمعی (کرادفاندینگ)» کرده است.

«تامین مالی جمعی (کرادفاندینگ)» به عنوان ابزار مالی جدید مصوب شورای‌عالی بورس و اوراق بهادار، برای تامین مالی کسب‌وکارها از طریق وجوه سرمایه‌گذاران خرد اقدام کرده است. در این شیوه، تمامی کسب‌وکارهای کوچک و متوسط از جمله شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا می‌توانند شرکت یا طرح‌های توسعه‌ای خود را از طریق پلتفرم‌های (سکوهای) عاملین کرادفاندینگ، تامین مالی کنند. سرمایه‌گذاران می‌توانند نسبت به خرید گواهی مشارکت اقدام کرده و در سود و زیان طرح/شرکت سهیم شده و سپس در بازار ثانویه، نسبت به خرید و فروش آنها اقدام کنند.

هم‌اکنون پلتفرم‌های پارس‌فاندینگ، دونگی، کارن‌کراد و هم‌آفرین با دریافت مجوز امکان تعریف طرح و جذب سرمایه برای کسب‌وکارها را داشته و فرآیندهای پذیرش، عرضه، نظارت بر کسب‌وکارهای متقاضی و... توسط این پلتفرم‌ها انجام می‌شود.

بر اساس اعلام معاونت علمی، در این راستا وبیناری نیز برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در وبینار «تامین مالی جمعی برای کسب و کارها»، که با حضور مدیران عامل سکوهای مربوطه و مسئولان معاونت علمی درخصوص معرفی این ابزار مالی جدید برگزار می‌شود، از طریق وب‌سایت http: //bizservices.ir/course/۳۵۸ ثبت نام کنند.

منبع: ايسنا

ارسال نظر