|
کدخبر: 163658

واکنش جدید خاوازی به تلاطم بازار مرغ

وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس تصمیم سران قوا تمام مسئولیت‌های تجارت در بخش کشاورزی بر عهده وزارت جهاد کشاورز‌ی نیست و مسئولیت تنظیم بازار در محصولات اساسی را هم عهده دار نیستیم.

اصناف واکنش جدید خاوازی به تلاطم بازار مرغ

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۱۷ فروردین) مجلس شورای اسلامی در تشریح عملکرد این وزارتخانه در تامین نهادهای دامی، با بیان اینکه طرح جهش تولید در دیم‌زار‌ها را ایجاد کرده‌ایم، گفت: در این طرح که با ستاد اجرای فرمان امام خمینی (ره) آغاز کردیم، در ابتدا بهره برداری را در ۶۶۰ هزار هکتار، ۶ استان، ۷۰ شهرستان و در سطح ۷۴ هزار نفر برقرار کردیم. این مسئله موجب تثبیت شغل، درآمد و تولید ۳۰ هزار تن در سطح مذکور شد.

وی ادامه داد: تراز تجاری ما در سال ۹۸ از -۶/۷۶۷ به ۲ میلیارد و ۴۶۳ رسید. محصولات پروتئینی ما مانند گوشت قرمز ۸۸۱ هزار تن، شیر ۱۱ میلیارد تن، گوشت مرغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن تولید داشت و در تخم مرغ و عسل هم مشکلی در تولید نداشتیم.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در دو ماه گذشته از ابتدای سال تا بهمن ۹۹ آماری بالاتر از بهمن ماه برای جوجه ریزی نداشتیم. سیستم جوجه ریزی از دامپزشکی، بیمه و گروه‌های ناظر کنترل می‌شود. میزان انحراف از جوجه ریزی ۱/۳ درصد بوده و ما با ۹۰، ۱۱۰ و میلیون تن تولید مشکلی در این حوزه نداشتیم.

خاوازی عنوان کرد: آمار احتکار و انجماد را در زمینه مرغ داریم. در تهران تقلب‌هایی در زمینه بسته بندی و... رخ می‌دهد. بالاخره دولت کارگروهی را با مسئولیت وزیر کشاورزی منصوب کرد که با ۳ روز کاری و هماهنگی، فضای بازار و قیمت‌ها مناسب ساخت.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...