|
کدخبر: 152089

منتظر ریزش قیمت سبزی و خیار باشید

نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که طی ۲۰ روز آینده با افزایش عرضه خیار و سبزی، قیمت‌ها در بازار کاهش یابد.

اصناف منتظر ریزش قیمت سبزی و خیار باشید

مجتبی شادلو نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران، با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه سیب و پرتقال نداریم، اظهار کرد: با توجه به کاهش تقاضا در برابر عرضه برای خرید سیب و پرتقال، رکود بر بازار حاکم است.

وی افزود: طی ۲ ماه اخیر، قیمت سیب و پرتقال در بازار عمده فروشی تغییری نداشته است.

شادلو با اشاره به دلایل گرانی خیار و سبزی در بازار بیان کرد: با وجود سرمای شدید طی ۲۰ روز اخیر در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری که مستعد تولید محصولات جالیزی و سبزی است، افت دما مزارع سبزی و صیفی را دچار سرمازدگی کرد و پیش بینی می‌شود که طی ۲۰روز آینده شاهد فراوانی تولید و کاهش قیمت در بازار باشیم.

نایب رئیس اتحادیه باغداران ادامه داد: با توجه به بیماری کرونا و کاهش مراسم‌های عروسی و مهمانی، بازار میوه در رکود به سر می‌برد که از مسئولان وزارت جهاد و وزارت صمت انتظار می‌رود که مازاد تولید را صادرکنند چرا که این امر ضمن کمک به تولید، ارز آوری مناسبی برای کشور در بردارد.

شادلو در پایان تصریح کرد: با توجه به مشکلات تامین نهاده برای بخش کشاورزی و گران شدن ادوات و مکانیزاسیون، صادرات محصولات کشاورزی به تعادل بخشی تولید و اقتصاد کمک‌می‌کند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر