|
کدخبر: 173009

شرط برگزاری حضوری کلاس‌های دانشگاه‌ها از مهر ماه

خاکی صدیق درباره شرط حضوری شدن کلاس‌های دانشگاهی از مهر ۱۴۰۰ توضیحاتی داد.

آموزشی شرط برگزاری حضوری کلاس‌های دانشگاه‌ها از مهر ماه

خاکی صدیق عنوان کرد: در اسفند ۹۸ اگرچه بیش از دو دهه تجربه در آموزش الکترونیکی داشتیم، اما این امر تنها به تعداد کمی از دانشگاه‎‌ها محدود می‌شد، اما با شیوع کرونا و ضرورت استفاده از آموزش مجازی با بیش از ۲ هزار واحد دانشگاهی روبرو بودیم که هیچ تجربه و زیرساختی برای این موضوع نداشتند و براساس آمار کمتر از ۱۰ درصد اساتید و کارشناسان با این نوع آموزش آشنا بودند.
معاون آموزشی وزارت علوم افزود: در ابتدا از نظر قوانین آموزشی و فرهنگی و زیرساخت‌ها با چالش‌های بسیاری روبرو بودیم، اما با تشکیل کارگروه‌هایی که در دانشگاه‌ها و وزارت عتف ایجاد شد، توانستیم مشکلات را مرتفع و مدیریت کنیم.
خاکی صدیق با بیان اینکه در نوروز سال ۹۹ عملا تعطیلی در حوزه آموزش عالی نداشتیم و با گذشت یک ماه از آغاز سال جدید، ۷۰ درصد کلاس‌ها در بستر فضای مجازی برگزار شد و دوماه بعد نیز به ۸۰ درصد رسید، تصریح کرد: در حال حاضر با مسائل مختلفی از جمله ساماندهی دانشگاه‌ها، بروزرسانی سر فصل‌ها، آموزش الکترونیکی و بررسی چالش‌های آن روبرو هستیم که لازم است تا در بهبود آن‌ها به منظور ارتقای کیفی آموزش عالی تلاش کنیم.
آموزش حضوری نباید بیش از این به تعویق بیفتد
او با اشاره به اینکه حضوری شدن آموزش‌ها منوط به حفظ سلامتی افراد است، ادامه داد: اگر واکسیناسیون انجام شود و شهر‌ها در شرایط زرد و آبی قرار گیرند امیدواریم کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار شود.
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همچنین از ارسال نامه‌ای به وزارت بهداشت در این خصوص خبر داد و اظهار کرد: اولویت برای واکسیناسیون مطالبه دانشجویان است و آموزش حضوری نباید بیش از این به تعویق بیفتد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...