|
کدخبر: 168882

حمایت مالی ایمیدرو از طرح های صنعتی و معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو از تامین مالی ۱۵ هزار میلیارد تومانی طرح های اواویت دار صنعتی و معدنی در چارچوب تفاهم نامه طرح تام خبر داد.

معدن حمایت مالی ایمیدرو از طرح های صنعتی و معدنی

در این خصوص وجیه الله جعفری، رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در آیین امضای تفاهم‌نامه تامین مالی واحدها و پروژه‌های دارای اولویت (طرح تام) که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، گفت: این میزان اعتبار توسط ایمیدرو در ۳ مرحله و ظرف مدت ۲ سال پرداخت خواهد شد که امیدواریم در رشد و توسعه صنعتی و معدنی مثمر ثمر واقع شود.

وی با اشاره به تفاهم نامه دیگری که در راستای (طرح تام) سال گذشته توسط ایمیدرو منعقد شده است، تصریح کرد: در راستای این تفاهم نامه ایمیدرو به عنوان یک سازمان توسعه ای با بانک صنعت و معدن تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۱۲ هزار میلیارد تومان منعقد کرده است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: در این راستا تاکنون هزار میلیارد تومان تامین مالی انجام داده‌ایم و تا ۴ هزار میلیارد تومان نیز می‌توانیم پرداخت کنیم.

جعفری تصریح کرد: هدف گذاری برای تامین حداقل ۵۰ هزار میلیارد تومان از طریق تامین مالی واحدها و پروژه‌های دارای اولویت (طرح تام) در دستور کار است که تحقق این هدف با کمک مجموعه های وزارت صمت و همکاری شبکه بانکی دور از دسترس نیست.

وی افزود: نرخ سود تسهیلات پرداختی از محل این منابع و تفاهم نامه ها بر اساس نرخ مصوب شورای پول و اعتبار خواهد بود و از منابع ایجاد شده حداقل حدود ۳۰ درصد برای سرمایه ثابت و تکمیل و راه اندازی طرح ها و رشد سرمایه گذاری در کشور و ۷۰ درصد نیز برای تامین سرمایه در گردش واحدها اختصاص خواهد یافت.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...