|
کدخبر: 142651

فولاد اکسین سود سهامداران خود را پرداخت کرد

امروز چهارشنبه ۲۶ آذر ۹۹ نشست هم اندیشی بین هیات مدیره این شرکت با جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

معدن فولاد اکسین سود سهامداران خود را پرداخت کرد

در این نشست هم اندیشی آقایان ابراهیمی، یارعلیزاده، سلمان پور، و امیرغلامی از فولاد اکسین با آقایان فروغی نیا، بهاروند، پرویزی بابادی، منادی، و بن رشیدی دیدار و گفت‌وگوی مفصلی داشتند.

امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان: درحال‌حاضر شستا و صندوق بازنشستگی کشوری هر کدام ۳۰ درصد و گروه ملی فولاد ایران ۴۰ درصد سهام فولاد اکسین را در اختیار دارند.

از روز نخست ما شاهد حمایت شخص وزیر رفاه و استاندار خوزستان بودیم و در ادامه مسیر همه مسئولان استانی خصوصا مقامات قضایی استان و اهواز، امام جمعه و روحانیون و سایر نهادها از تحولات حمایت کردند.

از ۹۹٠ نفر نیروی انسانی شرکت بالغ بر ۶۰ درصد پرسنل تحصیلات عالی دارند و سن پرسنل ۳۷ سال است که این مجموعه جوان را به بزرگترین سرمایه ما مبدل کرده است.

۱۰ کارخانه مشابه اکسین در دنیا داریم که توانایی تولید ورقهای خاص صنعت نفت و گاز را با تنوع بسیار زیاد در حوزه محصولات دارند

وضعیت اکسین در ابتدای کار چگونه بود؟

در بدو شروع به کار با وجود بدهی‌های سنگین پس از تودیع و معارفه برای پاسخ به شکایات طلبکاران به دادگستری مراجعه کردیم

بدلیل این بدهی‌ها و مالیات‌های انباشت شده سنگین تمام حساب‌های بانکی بسته بود.

اکسین از دریافت هر گونه تسهیلات و اعتبار بانکی محروم بوده و هست.

طی ۱۰ سال گذشته زیان انباشته شرکت ۱۶۴ میلیارد شده بود.

تولید ورق‌های Api مورد نیاز صنعت نفت و ورق‌های آلیاژی رسالت اکسین بود و اکسین از ابتدا برای تولید این ورق‌ها ساخته شده بود.

ورود اکسین در دو سال گذشته به تولیدات فولاد‌های نفتی باعث شد شرکت‌های فولاد‌سازی مثل کاویان که فقط باید ورق ساختمانی تولید کنند رونق بگیرند.

هفتاد درصد تولید اکسین در خوزستان و برای صنایع پایین دست مثل لوله‌سازی اهواز و ماهشهر مصرف می‌شود و این باعث اشتغال و بهبود وضعیت این شرکت‌ها شده است.

طرح مفید فولادسازی اکسین طرحی انقلابی در صنعت فولاد ایران است هرچه زودتر راه‌اندازی شود.

برای نخستین بار فولاد اکسین سود شرکت‌های سهامدار خود را پرداخت کرد.

میلیونها تحت پوشش تامین اجتماعی و بازنشسته و مستمری بگیر و کارگر که ذینفع شرکت فولاد اکسین و سهامداران آن هستند از موفقیت‌های اکسین بهره‌مند شدند.

سلمان پور عضو هئیت مدیره فولاد اکسین: در سنوات گذشته توجهی به خرید قطعات یدکی نمی‌شد اما طی ۲سال گذشته با برنامه‌ریزی میزان توقف تولید کم شده و با خرید و تجهیز چند عدد از هر قطعه و انبار این قطعات ضروری آماده به کاری خط تولید را پایدار نمودیم.

دیگر خبری از فروش کارمزدی نیست و با فروش مستقیم و حذف دلال‌ها تعیین قیمت در داخل شرکت صورت می‌گیرد.

با توافقی که فولاد خوزستان داشتیم در ابتدا در حال فتح بازارهای جهانی بودیم اما متاسفانه با صدور بخشنامه‌ اول مرداد ۹۹ وزارت صمت، صادرات اکسین به کلی متوقف شد.

همچنین یارعلی زاده دیگر عضو هئیت مدیره اظهار کرد: با اتمام پروژه گوره به جاسک فولاد اکسین دچار تزلزل نخواهد شد زیر قراردادهای خوبی جهت تولید و فروش محصولات تا چندسال آینده بسته است.

فولاد اکسین در ۹ ماهه اول سال ۹۹ هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان سود آوری داشته است.

منشا این سودها تحولی ست که در زنجیره ی فولاد و نفت و گاز ایران شکل گرفته چراکه امروز از سنگ آهن تا لوله در کشور تولید می‌شود.

در خصوص عمل به مسئولیت‌های اجتماعی هیات مدیره نظرش روی ۱۰ میلیارد تومان بود اما سهامداران به دو و نیم میلیارد بسند کردند

برای راه‌اندازی طرح فولاد‌سازی که همه ی مجوزها و زیر ساختهای آن وجود دارد با مشکل سهامدار خوزستانی مواجه هستیم

رسانه‌ها در کنار اکسین می‌توانند به راه‌اندازی ان کمک کنند تا بیش از ۲۰ هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم در استان رقم بخورد.

در ادامه ی جلسه هم اندیشی مذکور امیرغلامی مشاور مدیرعامل اکسین بیان کرد: انتخاب صحیح یک مدیر برای مجموعه می‌تواند یک شرکت، یک مجموعه، و یک سازمان را زنده کند

از آقای ابراهیمی تشکر می‌کنم که در کنار سایر عوامل توانستند ۲ هزار میلیارد تومان سود به‌دست آورند در حالی کارخانه همان کارخانه، پرسنل همان پرسنل، خط تولید همان خط تولید بوده است.

بحث بومی و غیربومی اصلا نباید مطرح و ملاک باشد شایستگی و تخصص شاه کلید مدیریت است.

یک مدیر شایسته آدم‌های با تجربه و کاربلد را دور خود جمع کند تا بتواند مشکل را حل کنند و زمانی که یک به سود آوری رسید علاوه بر افزایش درآمدهای مالیاتی استان و رونق اشتغال مسئولیت‌های اجتماعی بیشتری را در دستور کار قرار می‌دهد.

سود حاصل از دستاوردهای اکسین با راه‌اندازی طرح فولادسازی از استان خارج نمی‌شود.

در ادامه این نشست مدیران خبرگزاری‌های حاضر در جلسه در مورد وضعیت صنعت فولاد استان به بیان دیدگاههای خود پرداختند.

مدیریت خبرگزاری ایرنا در خوزستان گفت: فولاد اکسین نماد واقعی جهش تولید است و شعار سال را به معنای واقعی محقق کرد و این مهم با راستی آزمایی و لمس نتایج آن کاملا محسوس است.

فروغی نیا رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات استان افزود: مشکل سهامداری و اختلاف اکسین و فولادخوزستان باید حل شود و اگر این شرکت دوباره تحت تملک فولادخوزستان بگیرید تعهداتی هم که در بدو تاسیس داده است را می‌توان فیصله دهد.

افشار پرویزی بابادی مدیر خانه مطبوعات خوزستان اظهارکرد: بعد از برجام که گشایش اقتصادی صورت گرفت تمام نمودارها و آمارهای فولاد اکسین رو به نزول و منفی بود اما در بدترین شرایط اقتصادی و سخت‌ترین تحریم‌ها تمام نمودارهای فولاد اکسین رو به بالا و مثبت است این معنایی غیر از مدیریت درست و صحیح ندارد که می‌تواند در بدترین شرایط بهترین عملکرد را داشته باشد و یک مدیریت ناکارآمد هم در بهترین وضعیت بدترین عملکرد را دارد

منادی سرپرست خبرگزاری تسنیم در استان بیان نمود: تصویر‌سازی و انگاره‌سازی که از فولاد اکسین شده است ترمیم یافته و در افکار عمومی صورت خوشی ایجاد شد و حق مردم است که باید بدانند در فولاد اکسین کارهای استراتژیک زیادی چون پروژه گوره به جاسک انجام شده است.

بن رشیدی سرپرست خبرگزاری برنا در خوزستان گفت: وقتی همه چیز را در اکسین در حال رشد می‌بینیم یعنی این که همه چیز به صورت تخصصی پیش رفته است و این جای خرسندی و خوشحالی دارد که ظرفیت عظیمی چون اکسین در خوزستان وجود دارد.

در پایان این نشست هومن خورشید مدیریت روابط عمومی فولاد اکسین گفت: بدلیل شیوع کرونا نشست امروز به‌صورت هم اندیشی با دعوت از تعداد معدودی نمایندگان خبرگزاری‌های استان و اعضای هئیت مدیره و مدریت خانه مطبوعات برگزار شد اما نشست خبری که در آینده نزدیک برگزار خواهد شد به‌صورت عمومی اعلام می‌گردد و با حضور رسانه‌های استانی خواهد بود.

نویسنده: بهزاد ساسان پور
منبع: روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان

ارسال نظر