|
کدخبر: 161105

سهم ۲۸ درصدی فولاد مبارکه در پروژه انتقال آب خلیج فارس به اصفهان

معاون توسعه شرکت فولاد مبارکه گفت: حجم سرمایه‌گذاری پروژه انتقال آب خلیج‌فارس به اصفهان ۳۵۳ هزار میلیارد ریال است که شرکت فولاد مبارکه با سهم ۲۸.۵۸ درصدی دو برابر حجم سهام دیگر بهره برداران این پروژه را به خود اختصاص داده است.

صنعت سهم ۲۸ درصدی فولاد مبارکه در پروژه انتقال آب خلیج فارس به اصفهان

احمد سعید بخش با اشاره به آغاز عملیات اجرایی انتقال آب خلیج‌فارس به اصفهان اظهارکرد: استان اصفهان یکی از بزرگترین قطب‌های صنعتی کشور است و با توجه به اقلیم خشک فلات مرکزی و کمبود آب کافی نیاز است که با تعریف پروژه‌ای عظیم، آب پایدار صنایع تامین شود.

وی افزود: شرکت تامین آب اصفهان صفه با سهامداری شرکت فولاد مبارکه، پالایشگاه اصفهان، ذوب آهن، اتاق بازرگانی، سازمان همیاری‌های شهرداری و شهرداری کلانشهر اصفهان درصدد برآمد تا شرایط انتقال آب خلیج‌فارس به اصفهان را در بازه ۵ ساله فراهم کند.

معاون توسعه شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: با اجرای انتقال آب خلیج‌فارس به اصفهان بالغ بر ۲۰۰ میلیون متر مکعب در سال آب برای مصارف صنعتی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: طول خط انتقال آب خلیج‌فارس به اصفهان ۹۱۰ کیلومتر است و این مسیر از استانهای هرمزگان، کرمان، یزد و اصفهان عبور می‌کند تا در نهایت به آبگیر چم آسمان برسد.

سعیدبخش به اشتغالزایی بالغ بر ۱۴ هزار نفری در طول ساخت تا بهره‌برداری از خط انتقال آب خلیج‌فارس به اصفهان هم اشاره کرد و افزود: حجم سرمایه‌گذاری این ابرپروژه ۳۵۳ هزار میلیارد ریال است که شرکت فولاد مبارکه با سهم ۲۸.۵۸ درصد دو برابر حجم سهام دیگر بهره برداران این پروژه را به خود اختصاص داده است.

شایان ذکر است با راهبری وزارت صمت و سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ معدنی از جمله فولاد مبارکه یکشنبه این هفته عملیات اجرایی آیین بهره‌برداری و شروع عمیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج‌فارس و دریای عمان به استان‌های شرقی و مرکزی کشور توسط رئیس‌جمهوری آغاز خواهد شد.

این ابَرپروژه، با بهره‌مندی از توان متخصصان داخلی و همچنین ظرفیت‌های بخش خصوصی توانمند، در زمان تحریم به اجرا خواهد درآمد و این موضوع باعث شده تا از آن به عنوان یکی بزرگترین پروژه‌های بعد از انقلاب اسلامی نام برده شود

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...