|
کدخبر: 144267

وزیر صمت: قاچاق طلا نداریم

وزیر صمت گفت: متقاضی اصلی خرید طلا بانک مرکزی است و تولیدکنندگان بر اساس نرخ جهانی طلای خود را به این بانک می‌فروشند که این روند باعث شده است قاچاق طلا نداشته باشیم.

شهر خبر وزیر صمت: قاچاق طلا نداریم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شیوع ویروس کرونا و شرایط خاص آن، شبکه توزیع کالا را به سمت مجازی شدن برده است که بخشی از کالاهای مورد نیاز اکنون از طریق این شبکه در دسترس مردم قرار می‌گیرد.

علیرضا رزم حسینی در حاشیه پنجمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت صنعتی در گفت‌وگو با خبرنگاران، بیان کرد: مأموریت اصلی وزارت صمت در این شرایط تأمین و عرضه به موقع کالا است که بخشی از تامین کالا مربوط به حوزه واردات است و وارد‌کنندگان بر اساس ضوابط به واردات کالاها مبادرت می‌ورزند.

وی با اعلام اینکه مصوبه اخیر دولت این روند را تسریع و تسهیل کرده است، افزود: بر اساس این مصوبه صادر‌کنندگان ارز حاصل از صادرات خود را یا در سامانه نیما می‌فروشد یا بر اساس مقررات به واردات کالاهای مورد تایید وزارت صمت اقدام می‌کنند، ارز متقاضی نیز در این بخشنامه گنجانده شده است و هم اکنون در سامانه جامع تجارت فعال و در حال انجام است.

قاچاق طلا در کشور نداریم

وزیر صمت در بخش دیگری از این گفت‌وگو با بیان اینکه در حوزه معادن طلا اقدامات خوبی انجام شده و تولید در این حوزه در حال افزایش است، تصریح کرد: طلا پشتوانه‌ای قوی برای پول ملی است و با توجه به این شرایط، متقاضی اصلی خرید طلا بانک مرکزی است و تولیدکنندگان بر اساس نرخ جهانی طلای خود را به این بانک می‌فروشند که این روند باعث شده است قاچاق طلا نداشته باشیم.

رزم حسینی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی، گفت: تاکنون ۵۵۰ هزار انبار در سراسر کشور در سامانه جامع انبارها ثبت نام کرده اند، این سامانه به سامانه جامع تجارت متصل است و روز به روز در حال تکمیل شدن می‌باشد.

ثبات نسبی در بازار مرغ و تخم‌مرغ با تامین به موقع نهاده ها

وی همچنین با اشاره به تأمین نهاده‌های دامی توسط این وزارتخانه، بیان کرد: تأمین نهاده‌ها به خوبی انجام شده است و در سامانه بازارگاه در اختیار وزارت جهاد کشاورزی برای توزیع قرار گرفته است، ثبات نسبی به وجود امده در حوزه مرغ و تخم‌مرغ نشانگر همین تامین به موقع می‌باشد.

منبع: شاتا
  • ناشناس ارسالی در

    خیال همه رو راحت کرد با پاک کردن سؤال

ارسال نظر