|
کدخبر: 128342

نامگذاری خیابانی به اسم یک خودروساز خصوصی!

با وجود درخواست برخی از اعضای شورای شهر از اخذ عوارض و حقوق شهروندی برای نامگذاری خیابانی به نام یک شرکت خودروسازی اما این پیشنهاد کمیسیون نامگذاری به تصویب رسید.

 جلسه چهل و ششم کمیسیون نامگذاری به بررسی ۱۴ پیشنهاد نامگذاری از سوی حق شناس مطرح شد که بر طبق آن کوچه رشیدی در اختیاریه جنوبی بالاتر از خیابان شهید کلاهدوز به نام شهید امام موسوی، کوچه پوریا در اختیاریه شمالی به نام شهیدان رشیدی نیا، کوچه طاهری به نام زورخانه قدیمی در محله که فعال، بازار میوه خیابان شیخ بهایی به نام پیشنهادی شهرک والفجر، پل نوسازی در منطقه ۲۱ به نام کرمان خودرو، خیابان نوزدهم به نام آندرانیک مسیحی پیشنهاد شده است.

به جز بندهای ۴، ۸ و ۱۳ مابقی موارد با ۱۴ موافق به تصویب رسد.

مسجد جامعی در خصوص تغییر بازار میوه شیخ بهایی مخالفت کرد و گفت: شیخ بهایی از بزرگان شهرسازی و معماری است و حیف است این نام حذف شود.

حق شناس در پاسخ گفت: نامگذاری یک میوه و تره بار به نام یک شخصیت تراز اول هم در شأن نیست.

نظر کمیسیون در نهایت با ۱۱ موافق به تصویب رسید.

فراهانی در جایگاه مخالفت با تغییر نام خیابان فرزان در بلوار افریقا به نام شهید گفت: این خیابان شناخته شده است و تغییر نام باعث مخدوش شدن هویت می‌شود. و تغییر اسامی خیابان‌های علاوه بر مخدوش کردن نوستالژی و همچنین سرگردانی مردم می‌شود. و پیشنهاد می‌شود نام این شهید بزرگوار بر خیابان جدیدالاحداث قرار گیرد.

حجت نظری در جایگاه موافق گفت: سیستم پستی کشور بسیار پیشرفت کرده و نیازی به نام برای ارسال بسته‌های پستی ندارد.

خداکرمی درباره نامگذاری پلی به نام کرمان خودرو گفت: حمایت از برند خوب است اما این پل برای مردم است وقتی به نام یک کارخانه خصوصی باشد این معنا را دارد که هزینه ساخت آن‌را پرداخت کرده است و با توجه به این شرایط به نظرم عوارضی که تحمیل می‌شود به کل شهر بپردازند. هاشمی هم با این پیشنهاد موافقت کرد.

حق شناس در توضیح این پیشنهاد گفت: کارخانه این خودروسازی در خیابان غربی این پل است.

رسولی گفت: اخذ عوارض و حقوق شهری ربطی به نامگذاری ندارد و شرکت مربوط کارخانه‌اش در ارگ جدید بم است و نمایندگی مرکزی‌اش در این نقطه قرار دارد و از طریق نامگذاری امتیازی نمی‌دهیم.

پیشنهاد کمیسیون نامگذاری به تصویب رسید.

 

منبع: مهر

ارسال نظر