|
کدخبر: 168574

زمان ازسرگیری مذاکرات وین اعلام شد

مذاکرات هیات های مذاکره کننده ایران و ۱+۴ در وین که همزمان هیات مذاکره کننده آمریکا نیز به طور غیرمستقیم در جریان روند گفت وگوها قرار می‌گیرد، روز سه شنبه از سر گرفته می شود.

سیاست زمان ازسرگیری مذاکرات وین اعلام شد

هیات مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان به سرپرستی سید عباس عراقچی روز دوشنبه برای ادامه مذاکرات راهی وین شد.

رایزنی‌ها و مذاکرات دو جانبه هیات ایران با هیات‌های مذاکره کننده در گروه ۱+۴ نیز ادامه خواهد داشت.

این مذاکرات روز سه شنبه در حالی از سرگرفته می شود که هیات‌ها نتایج مذاکرات در آخرین دور را برای تصمیم‌گیری به پایتخت هایشان برده بودند و اکنون باید دید که با تصمیمات تازه اتخاذ شده مذاکرات برای احیای برجام ادامه می یابد یا خیر.

بر اساس آخرین بیانیه نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات برجامی، پیشرفت در دو هفته اخیر حاصل شده است اما کارهای دشوار بیشتری مورد نیاز است.

هم چنین بنا بر تفاهم کشورها در آخرین دور از مذاکرات قرار شد تا علاوه بر کارگروه هسته ای و تحریم ها، سومین کارگروه نیز تشکیل شود تا به مشکلات مرتبط با سلسله مراتب [بازگشت به برجام] رسیدگی کند.

منبع: اقتصاد نیوز
  • علیرضا ارسالی در

    از تلاش دولت برای کاهش یا تعلیق تحریمها سپاسگزاری می‌کنم. مرتبه اول هم جناب روحانی تلاشهای زیادی انجام دادن که نتیجه خوبی میتونست برای کشور و مردم داشته باشه منتها عده ای که سودشون در اولویت نسبت به صلاح کشور و رفاه مردم قرار داره یا بنوعی از باقی بودن تحریمها سود کلان میبرن علارغم حساسیتها به عمد کارهایی انجام دادن که نتیجه چندین سال رنج و عذاب مصیبت رو به مردم ایران وارد کرد. امیدوارم ایندفعه خداوند سر راهشون بدرستی بایسته. چون مردم ایران جنگ یا نزاع و نفرتی از هیچ کشوری ندارن. به امید موفقیت مزاکرات پیش رو

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...