|

بخوانید :

کدخبر: 265998

گزارش لحظه ای گسترش نیوز از مجلس:

تذکر نماینده مجلس درباره احقاق حقوق معلمان

نماینده مردم سبزوار در مجلس یازدهم خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: حکم دیوان عدالت اداری برای احقاق حقوق معلمان اعزامی به مدارس خارج از کشور را اجرا کنید، ۲۸۰۰ معلم منتظر اجرای حکم عدالت اداری هستند.

سیاست داخلی تذکر نماینده مجلس درباره احقاق حقوق معلمان
عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی زنگ پایان نشست علنی امروز (چهارشنبه، یکم تیرماه) مجلس شورای اسلامی را راس ساعت ۱۲ و ۲۰ دقیقه به صدا درآورد و گفت: نشست بعدی مجلس روز یکشنبه ۵ تیرماه رأس ساعت ۷:۴۵ خواهد بود.

 تکلیف کنکور را روشن کنید

علی اصغر عنابستانی در نشست علنی مجلس در تذکر شفاهی خطاب به وزیر بهداشت گفت: برنامه خود را درخصوص تبدیل وضعیت مجاهدان خط مقدم جبهه سلامت در ایام کرونا مشخص کرده و به مجلس ارائه کنید، لذا در این خصوص رهبری معظم و مجلس تاکیدات لازم را داشته اند.

وی در تذکری خطاب به رئیس مجلس گفت: طرح اصلاح ماده ۵ قانون بیمه کارگران ساختمانی برای اصلاح یک بند به کمیسیون مربوطه بازگشت، ما در این کمیسیون اصلاحات لازم را انجام دادیم و مجدد این طرح به هیات رئیسه تقدیم شد. نمی دانم چرا این طرح در دستور کار قرار نمی گیرد؟ چرا بیمه ۷۰۰ هزار کارگر مظلوم پیگیری نمی شود؟

وی خطاب به وزیر علوم گفت: تکلیف کنکور را مشخص کنید، مردم و دانش آموزان نگرانند و نمی دانند وضعیت شان چگونه خواهد شد، مردم را از نگرانی خارج کنید.

تذکر نماینده مجلس درباره تعدیل نیرو کادر درمان

علی علیزاده نماینده مردم مراغه در مجلس با اشاره به پایان دوران بحرانی کرونا، خواستار عدم تعدیل نیروهای پزشکی و پرستاری و مدافعان سلامت شد.
 

رئیسی هر چه سریعتر کابینه را ترمیم کند

احمد مرادی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: در این برهه از زمان به حق، دستگاه قضا به تأسی از فرمایش حضرت امام رحمت الله علیه و منویات مقام معظم رهبری حافظ جان، مال، ناموس و حیثیت مردم است. همه می دانیم امروز کشور در شرایط حساسی قرار دارد که راه گذر از بحران ها و سختی های حال و آینده کشور نظارت قوی مجلس در وادار کردن مسئولین در جهت خدمات رسانی به مردم و اجرای صحیح قانون توسط دولت است.

نماینده مردم بندرعباس ،قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس ادامه داد: از دولت انقلابی و مردمی جناب دکتر رئیسی که در بدو شرکت در کارزار انتخاباتی مورد حمایتی و پشتیبانی غاطبه نمایندگان مجلس واقع شده و همچنین مجلس خود را ملزم به حمایت قانونی و شرعی از دولت می داند انتظار می رود در پاسخ به احساسات پاک مردم نسبت به توجه به حقوق بازنشستگان، اجرای سریع قانون رتبه بندی معلمان، ایجاد یک میلیون شغل در سال، ساخت یک میلیون مسکن در سال، جلوگیری از افزایش افسارگسیخته قیمت ها، کنترل نرخ ارز و طلا، کنترل کیفیت خودرو و قیمت آن اهتمام لازم را داشته باشد.

بررسی طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت

نمایندگان در نشست علنی مجلس با تقاضای جمعی از نمایندگان برای رسیدگی خارج از دستور به طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت و تعیین تکلیف نیروهای طرف قرارداد شرکت‌های پیمانکاری با ۱۸۶ رأی موافق، ۱۶ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۴ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

به گفته دکتر قالیباف رئیس مجلس، رسیدگی به دستور مذکور در روز یکشنبه هفته آتی ( ۵ تیرماه) در صحن علنی مجلس خواهد بود.

طرح دو فوریتی ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی

رئیس مجلس شورای اسلامی با تشریح تصمیمات جلسه شورای عالی اقتصادی سران قوا، اعلام کرد که بخشی از طرح فعلی مجلس در این شورا به تصویب رسیده که بر این اساس، کمیسیون عمران می‌تواند این مصوبات را به همراه، طرح فعلی مجلس و طرح پیشنهادی وزارت راه در خصوص اجاره‌بهای مسکن بررسی کند تا قانون جامعی تا پایان زمستان در این خصوص تصویب شود.

موافقت با طرح ساماندهی اجاره بهای مسکن

نمایندگان در نشست علنی مجلس در جریان بررسی طرح دوفوریتی کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی، کلیات این طرح را با ۱۱۴ رأی موافق، ۹۷ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از ۲۲۴ نماینده حاضر در صحن تصویب کردند.

علی خضریان به عنوان پیشنهاد دهنده طرح مذکور؛ گفت: یکی از موضوعات مهمی که در شهرهای بزرگ به ویژه کلانشهر تهران به یک مسئله اصلی برای مردم تبدیل شده است و لازم است مجلس نسبت به آن اقدام عاجل انجام دهد، موضوع کنترل اجاره بهای مسکن است.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: البته این موضوع یکی از موضوعاتی است که اگر امروز تبدیل به معضل شده است، ناشی از نساختن ها و کم کاری هایی است که طی ۹ سال گذشته در حوزه انبوه سازی مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی ایجاد شده است، کما اینکه وقتی وزیر راه دولت قبل مسکن مهر را مزخرف می دانست و هیچ طرحی هم به عنوان جایگزین ارائه نداد تا جایی که کشور در حوزه عرضه دچار اختلال شد، امروز حتما در حوزه تقاضا این وضعیت را مشاهده می کنیم.

عوارض نقل و انتقال املاک مشخص شد

نمایندگان در نشست علنی امروز(چهارشنبه، یکم تیرماه) مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان با اصلاح ماده ۱۱  لایحه دوفوریتی درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها با ۱۸۹ رأی موافق، ۳ رأی مخالف، ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۳ نماینده حاضر در صحن علنی موافقت کردند.

تاکید رئیس مجلس بر حمایت از اصناف

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در نشست علنی مجلس در نطق پیش از دستور خود، ضمن تبریک فرا رسیدن روز ملی اصناف به همه اصناف عزیز کشور، گفت: به ویژه از شهدای اصناف کشور به خصوص در دوران دفاع مقدس که انصافا خوش درخشیدند و پشتیبانی های بسیار خوبی در زمینه های مختلف داشتند، یاد می کنم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: امروز نیز اصناف با بیش از ۳ میلیون کارآفرین و سرمایه گذار و بیش از ۹ میلیون نفر اشتغال در کشور، جزء سربازان و در خط اول جبهه اقتصادی هستند که برای همه آنها آرزوی موفقیت داریم و ما نیز به عنوان مجلس شورای اسلامی حمایت های لازم را از آنها از جمله اصناف تولیدی، توزیعی، خدماتی و خدمات فنی خواهیم داشت.

دستور کار مجلس ۱ تیر ماه

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه ۱ تیرماه) به ریاست دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت ۸ و ۱۲ دقیقه و با حضور ۱۹۱ نفر از نمایندگان آغاز شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی دستور نشست امروز را به شرح ذیل قرائت کرد:

-ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد لایحه دوفوریتی درآمد پایدار و هزینه شهرداریها و دهیاریها

- بررسی طرح دوفوریت کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی

- گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مورد طرح دوفوریت تغییر سال مالی

- ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح نحوه تشکیل و فعالیت تشکل های صنفی، تخصصی

- گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل

-گزارش کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس در مورد طرح الحاق یک تبصره به عنوان تبصره (۵) به ماده(۳۷) قانون آیین نامه داخلی مجلس

-گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت شستا از سال ۱۳۹۹۲ الی ۱۳۹۹

-گزارش کمیسیون اجتماعی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان تأمین اجتماعی در حوزه انتصابات و نحوه مدیریت شرکتهای وابسته خصوصاً شستا

-بررسی تقاضای دوفورت در مورد طرح انتخاب نمایندگان در نهادها، هیاتها، مجامع و شوراها با دستگاه الکترونیکی

-بررسی تقاضای یک فوریت در مورد طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...