|

بخوانید :

کدخبر: 213853

توطئه دشمن برای تکرار اتفاقات آبان ۹۸ در پمپ بنزین های کشور

رئیس پلیس کشور با اشاره به حادثه اخلال در سیستم کارتهای سوخت گفت: دشمن به دنبال تکرار اتفاقات آبان ۹۸ بود که با هوشیاری و پشتیبانی‌های فنی پلیس فتا و با حضور به موقع مأموران و استقرار آنها در پمپ بنزین از این توطئه دشمن جلوگیری و شد.

سیاست داخلی توطئه دشمن برای تکرار اتفاقات آبان ۹۸ در پمپ بنزین های کشور

سردار حسین اشتری در همایش پدافند غیرعامل و مدیریت بحران که در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شد، با تبریک هفته پدافند غیرعامل و با بیان اینکه بهترین تدابیر در زمینه پدافند غیرعامل فرمایشات مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: امروز کشور ما به دلایل مختلفی از جمله موقعیت جغرافیایی و سیاسی مورد طمع بیگانگان است و از هر فرصتی برای ضربه زدن به ایران عزیز نهایت استفاده می‌کنند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه غائله‌های غرب، جنوب، شمال غرب کشور، جنگ تحمیلی و از این دست فتنه‌ها نشانگر این است که دشمن از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون دست به هر نوع فتنه‌ای برای ضربه به انقلاب می‌زند، گفت: خوشبختانه با هدایت‌های فرماندهی معظم کل قوا و هوشیاری مردم دشمن نتوانسته در این زمینه موفق عمل کند.

وی با بیان اینکه در هر کجا آمادگی و اشراف اطلاعاتی و قدرت پیش‌بینی داشته باشیم می‌توانیم از ضربات دشمن جلوگیری کنیم، بیان کرد: امروز تهدیدات به گونه‌های جدیدی تبدیل شده و باید در راستای تقویت و آمادگی هرچه بیشتر برای مقابله با گونه‌های جدید و خطرناک تهدیدها آماده‌تر از گذشته باشیم.

این مقام ارشد انتظامی به خروج مفتضحانه امریکا از افغانستان پس از ۲۰ سال و شکست‌های پیاپی در عراق و سوریه از جبهه مقاومت اشاره کرد و گفت: دشمنان امروز با تغییر تاکتیک درصدد هستند تا با حربه‌های گوناگون و سایبری به اهداف خود دست یابند و این می‌طلبد که توان نظامی خود را هر چه بیشتر آماده نگهداریم.

اشتری، به هماهنگی بین قوای سه‌گانه در کشور اشاره و بیان کرد: امریکا و ایادی آن نمی‌توانند ببینند که در کشور ما چنین همکاری گسترده‌ای بین قوا وجود دارد و پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نیز شکست دیگری متوجه آنها شد و این موضوع سبب شده تا همواره به فکر ضربه از جهات گوناگون باشند.

رئیس پلیس کشور، بر لزوم آمادگی هرچه بیشتر دستگاه‌ها و سازمان‌ها برای مقابله با هرگونه تهدید دشمن تأکید و عنوان کرد: سازمان پدافند غیرعامل با توجه به ظرفیت‌های موجود باید بتواند از تمام ظرفیت‌های خود برای پیشگیری از خطرات احتمالی اقدام کند.

وی با تأکید بر برگزاری رزمایش و همایش‌ها و نیز استفاده از توان مراکز علمی پژوهشی در راستای پیشگیری از تهدیدات، گفت: هر اندازه بتوانیم بهتر از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم قطعاً گام‌های مثبتی در راستای پیشگیری برداشته‌ایم.

این مقام ارشد انتظامی به حادثه اخلال در سیستم کارت‌های سوخت اشاره کرد و گفت: دشمن به دنبال تکرار اتفاقات آبان ۹۸ بود که با هوشیاری و پشتیبانی‌های فنی پلیس فتا ناجا و با حضور به موقع مأموران  و استقرار آنها در پمپ بنزین از این توطئه دشمن جلوگیری و با هوشمندی موضوع مدیریت شد.

اشتری با تأکید بر حمایت‌های لازم ازبیش از گذشته توسط سازمان پدافند غیرعامل و ستاد کل نیروهای مسلح از طرح‌های پیشگیری نیروی انتظامی در زمینه پدافند غیرعامل، اظهار کرد: نیروی انتظامی در این زمینه با تهیه نقشه راه و ابلاغ آن به تمام استان‌ها خواهان در اولویت قرار دادن این موضوع هستند که خوشبختانه در سال‌های اخیر روند مناسبی در پیش گرفته شده است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره بر لزوم آموزش‌های لازم در زمینه پدافند غیرعامل متذکر شد: هرچه در این زمینه موفق‌تر عمل کنیم از یک سو برای خود مجموعه نیروی انتظامی مفید است و از سوی دیگر در جهت حفظ زیرساخت‌های کشور که می‌تواند بسترساز تهدید کشور برای دشمنان باشد جلوگیری می‌شود.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...