|

بخوانید :

کدخبر: 209890

واکنش تند وزیر کشور به اظهارات الهام علی اف

وزیر کشور گفت: اظهارات رئیس جمهور آذربایجان نه با حُسن همجواری سازگار است و نه با یک سیاست‌ورزی درست تطابق دارد، یک نوع بحران‌آفرینی است که بیشتر نگران هستیم دست‌های دیگری به دنبال بر هم زدن روابط کشورهای همسایه باشند.

سیاست داخلی واکنش تند وزیر کشور به اظهارات الهام علی اف

احمد وحیدی ظهر امروز در حاشیه نشست تخصصی روند برنامه تحول راهبردی مبارزه با مواد مخدر درباره اظهارات بی‌پایه رئیس جمهور آذربایجان مبنی بر اینکه ارمنستان به مدت ۳۰ سال با کمک ایران، مواد مخدر به اروپا قاچاق می‌کرده است، اظهار کرد: این اظهارات را هیچ کس در دنیا تأیید نمی‌کند، آمارهای رسمی وجود دارد که ۹۰ درصد کشفیات مواد مخدر در دنیا توسط جمهوری اسلامی ایران انجام می‌شود و برخی از کشورهای مدعی کمتر از یک درصد کشفیات دارند.

وزیر کشور افزود: این ادعا خوب نیست، نه با حُسن همجواری سازگار است و نه با یک سیاست‌ورزی درست تطابق دارد،  یک نوع بحران‌آفرینی است که بیشتر نگران هستیم دست‌های دیگری به دنبال بر هم زدن روابط کشورهای همسایه باشند و از این منظر می‌خواهند چنین کاری را شکل دهند.

وی متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران تاکنون بیش ۳ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز و میلیاردها میلیارد هزینه در بحث مقابله با مواد مخدر داشته و در این راه سینه سپر کرده است تا مواد مخدر به جاهای دیگر منتقل نشود، لذا امیدواریم اظهارات خلاف واقع خود را اصلاح کنند.

این مقام مسئول درباره انتخاب استانداران نیز گفت: انتخاب استانداران روال معقول و منطقی دارد که این روال انجام می‌شود، تعجیلی که برخی در اظهارات خود درباره انتخاب استانداران مطرح می‌کنند، به نظرم معقول نیست چون استاندار باید از تمام ابعاد بررسی شود و تمام دستگاه‌های ذیربط بتوانند نظراتشان را بدهند تا استاندار بتواند با قدرت عمل کند.

وحیدی با بیان اینکه هیچ تأخیری در این ماجرا روی نداده و روال کار به طور طبیعی در حال انجام است، متذکر شد: بررسی اولیه، ایجاد تفاهمات لازم و اخذ نظر از دستگاه‌های نظارتی در انتخاب استاندار برای ما بسیار مهم است. تاکنون نیز استانداران بسیار ارزشمندی انتخاب شده‌اند، نباید بعضی هرچند اندک استانداران توانمند را که امروز مسئولیت دارند، تضعیف کنند.

وزیر کشور متذکر شد: تضعیف استاندار به معنای تضعیف خدمت به مردم است، یعنی کسی که فکرش باید توجه برای خدمت به مردم باشد نباید با اظهارات برخی رسانه‌ها هرچند اندک، نگرش‌اش متوجه دیگر مسائل شود.

 

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...