|
کدخبر: 175018

اختصاصی گسترش نیوز:

کدام قاضی زاده هاشمی؟

در لیست منتخب نامزدهای تایید شده انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، اسم قاضی‌زاده هاشمی به عنوان سیاست‌مدار با حواشی کمتر به چشم می‌خورد که شاید در بین هفت نفر انتخب شده باید برای جلب توجه مردم تلاش بیشتری را کند.

سیاست داخلی کدام قاضی زاده هاشمی؟

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، پزشک سیاست‌مدار اصولگرا و نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی است. خانواده قاضی‌زاده هاشمی با سیاست خوی گرفته‌اند، پسر عموی وی سید حسن قاضی‌زاده هاشمی به عنوان وزیر سابق بهداشت و برادر او احسان قاضی‌زاده هاشمی به عنوان نماینده فعلی مجلس ازجمله افراد نام آشنای سیاسی این خانواده به حساب می‌آیند.

این کاندیدای انتخاباتی در دوره‌های هشتم، نهم، دهم و یازدهم منتخب مردم مشهد در مجلس بود که در دوره نهم و دهم به عنوان دبیر و عضو هیات رئیسه در مجلس حضور داشت. وی پیش از نمایندگی در مجلس، ریاست دانشگاه علوم پزشکی سمنان رابر عهده داشت.

قاضی‌زاده هاشمی در ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ به همراه دخترش در ساختمان وزارت کشور حضور یافت و کاندیداتوری خود را اعلام کرد. بسیاری از منتقدان و سیاستمداران حضور دختر وی را یک حرکت نمادین دانسته و معتقد هستند که وی قصد داشته حمایت از حقوق زنان و برابری زن و مرد را از طریق فرزند خود اعلام کند و با این شعار وارد عرصه رقابت شود.

طی چند روز گذشته خبری مبتنی بر انصراف وی از انتخابات رسانه‌ای شد که بعد از ساعاتی با تکذیب مواجه شد و در نهایت این نامزد کاندیداتوری دولت سیزدهم با قرارگیری در لیست هفت نفره تایید شده شورای نگهبان حضور خود را برای رقابت در عرصه کشورداری به اطلاع همگان رساند.

 

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...