|
کدخبر: 169569

درخواست مجلس از وزیر آموزش و پرورش

یک نماینده مجلس در نامه ای به وزیر آموزش و پرورش گفت با توجه به برگزاری کلاس های ترم جاری به صورت مجازی و تجربه موفق امتحانات غیرحضوری در ترم های گذشته، برگزاری امتحانات به صورت غیرحضوری می تواند مدنظر قرار گیرد.

سیاست داخلی درخواست مجلس از وزیر آموزش و پرورش

متن نامه عباس مقتدایی نماینده اصفهان به محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش به شرح زیر است: 

«جناب آقای حاجی میرزایی

وزیر محترم آموزش و پرورش

با سلام و احترام

اعلام آن وزارتخانه مبنی بر برگزاری حضوری امتحانات پایان ترم پایه های نهم و دوازدهم، باعث ایجاد نگرانی برای دانش آموزان و خانواده های مکرم آنان شده است. این درحالی است که موج چهارم شیوع کرونا فراگیر شده، که این مساله قطعا باعث افزایش احتمال ابتلا به کرونا و طبیعتا ایجاد خطر برای دانش آموزان، خانواده ها و کادر اداری آموزشی می گردد.

با توجه به برگزاری کلاس های ترم جاری به صورت مجازی و تجربه موفق امتحانات غیرحضوری در ترم های گذشته، برگزاری امتحانات به صورت غیرحضوری می تواند مدنظر قرار گیرد. قطعا یکی از دغدغه های وزارت آموزش و پرورش در برگزاری حضوری امتحانات، رعایت مبحث مهم عدالت آموزشی است. دانش آموزان و کارشناسان متعددی اظهار می دارند که راه حل های گوناگونی در راستای رعایت عدالت آموزشی و غیرحضوری برگزار شدن امتحانات وجود دارد؛ که به نظر می رسد این نظرات قابل بررسی است. 

در همین راستا پیشنهاد می شود آن وزارتخانه با قید فوریت کمیته ای تشکیل و با دعوت از کارشناسان، صاحب نظران و دانش آموزان، طرح ها و پیشنهادات مربوطه را بررسی و اجرایی نماید. 

در همین راستا با عنایت به درخواست مکرر دانش آموزان، خانواده ها و صاحب نظران، ضمن تاکید مجدد بر اولویت برگزاری غیرحضوری امتحانات، مستدعی است دستور فرمایید در اسرع وقت کمیته مربوطه تشکیل و پیشنهادات و راه حل ها بررسی شود و اینجانب را نیز از نتیجه اقدامات انجام شده مطلع نمایند. 

نگرانی های جدی موجود برای دانش آموزان و خانواده ها و همچنین عدم اهتمام جدی آن وزارتخانه بر تبیین صحیح و اقناعی تصمیمات خود و عدم اطلاع رسانی مستدل و منطقی، قطعا باعث افزایش نگرانی ها خواهد شد. 

از حسن توجه جنابعالی قدردانی می نماید.» 

 

منبع: ایسنا
  • رمضان نژاد ارسالی در

    سلام . لطفا به آقای وزیر آموزش و پرورش ب فرمائید چنانچه امسال برای پسران و دختران پایه نهم و دوازدهم اتفاقی بیافتد مسئولش شما با این تصمیم ناشیانه و غیر کارشناسا نه هستید.
    بنده فرزندم کلاس نهم هست و به هیچ وجه برای امتحان حضوری نمی فرست م . یکسال مردود شدن بهتر از ....
    چطور کلاسها مجازی ولی امتحانات حضوری ؟!! !!!

  • زهرا رضایی ارسالی در

    سلام جناب وزیر من دانش اموزدوازدهمی هستم از شما خواهشمندیم ک برای حفظ سلامت ما و کادر اموزشی و خانواده هایمان هم که شده از تصمیمات صرف نظر کنید ایا این درست هست که ما کل سال را اموزش مجازی دیده باشیم ولی حضوری امتحان دهیم ؟لطفا کمی ماراهم د رک کنید در سال گذشته دانش اموزان حداقل پ نج ماه را اموزش حضوری دیدع بودند ولی ما حتی یک ماهم ب مدرسع نرفتیم خواهشا کمی در تصمیماتان تامل کنید 😔

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...