|
کدخبر: 168369

شرط پزشکیان برای کناره گیری از انتخابات ۱۴۰۰

مسعود پزشکیان کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ گفت:‌اگر بر اساس نظرسنجی کسی شایسته تر باشد و مردم اقبال داشته باشند من کنار می کشم .

سیاست داخلی شرط پزشکیان برای کناره گیری از انتخابات ۱۴۰۰

مسعود پزشکیان که به تازگی اعلام کرده است که در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدا می شود گفتگوی تفصیلی انجام داده است که بخش هایی از آن را در زیر می خوانید.

چقدر با سازوکارهای اصلاح طلبان برای رسیدن به نامزد نهایی در ارتباط هستید ؟ با گروه های اصلاح طلب یا نهاد اجماع ساز رایزنی کرده اید ؟

من رایزنی نداشتم اما الان دیگر کسی از اصلاح طلبان را نگذاشتند که در صحنه حاضر شوند . چند نفر از اصلاح طلبان می توانند از سد شورای نگهبان عبور کنند ؟ این طوری نیست که دستشان باز باشد. این هم به نظرم خیلی بد است ما داریم تک صدایی در کشور ایجاد می کنیم . باید این رقابت وجود داشته باشد. نقد هم منصفانه باشد و دروغ و شایعه سازی نباشد . ما نحوه گفت وگو کردن را نمی دانیم و به هم فحش می دهیم و بی احترامی می کنیم  . برای این که می خواهند با برچسب زدن طرف را به هر قیمتی شده از میدان خارج کنند در حالی که مملکت با ما اداره می شود و با من اداره نمی شود .

آیا در شرایطی حاضرید در انتخابات به نفع کسی کنار بکشید ؟ مثلا آقای خاتمی بگوید مثل دوره عارف یا فرد قوی تر از خودتان با پایگاه رای بهتر باشد یا نهاد اجماع ساز روی شما به جمع بندی نرسد؟ 

اگر بر اساس نظرسنجی کسی شایسته تر باشد و مردم اقبال داشته باشند من کنار می کشم .

شما جایی گفتید که با تکرار هم کنار نمی روید و این طعنه ای به خاتمی است.

این هم از آن شیطنت های رسانه ای است . بنده گفتم می آیم در مناظره ها شرکت می کنم بعد در جمع بندی اگر نظر مردم در نظرسنجی ها این باشد که فلان نفر شایسته تر و جلوتر از من است کنار می کشم منطق هم همین است وقتی جامعه کسی را بهتر از من قبول دارد نباید پافشاری کنم.

 

گفته بودید برای لاریجانی یا جهانگیری کنار نمی کشید.

لاریجانی را گفته بودم و درباره جهانگیری اگر نظر مردم باشد کنار می روم و کمکش هم می کنم.

 

 

منبع: آخرین خبر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...