|
کدخبر: 149278

آلودگی هوا به کلانشهرها باز می گردد

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز و ۲ روز آینده در ساعات شب و صبح در غرب، شمال غرب، شمال شرق و استان‌های واقع در دامنه رشته کوه البرز و زاگرس، لغزندگی و یخ زدگی معابر و جاده‌ها و در دامنه البرز احتمال وقوع بهمن پیش‌بینی می‌شود.

سبک زندگی آلودگی هوا به کلانشهرها باز می گردد

صادق ضیائیان با تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: پس از خروج سامانه بارشی از شمال شرق کشور، امروز تا چهار شنبه هشتم بهمن آسمان در اغلب مناطق کشور صاف است و روند افزایش دما را در اغلب شهرها خواهیم داشت.

وی افزود: در این راستا پیش‌بینی می‌شود با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی، آلودگی هوا را در کلانشهرها، شهرهای صنعتی و پرجمعیت در این مدت مواجه باشیم.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز همچنین دو روز آینده در ساعات شب و صبح در استان‌های غربی و شمال غرب، شمال شرق و استان‌های واقع در دامنه رشته کوه البرز و زاگرس لغزندگی و یخ زدگی معابر و جاده‌ها و در دامنه‌های البرز احتمال وقوع بهمن پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان افزود: تا ظهر شنبه دریای عمان، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است و از شنبه تا یکشنبه شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده صاف در اواسط وقت گاهی افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۶ و سه درجه زیر صفر خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۴ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و اردبیل با کمینه دمای ۱۶ درجه زیر صفر، شهرکرد با کمینه دمای ۱۴ درجه زیر صفر، همدان و تبریز با کمینه دمای ۱۲ درجه زیر صفر و ارومیه با کمینه دمای ۱۱ درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهد بود.

ضیائیان افزود روز آینده در ۲۶ مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

 

ارسال نظر