|
کدخبر: 127994

کرونا با شیر آغوز درمان می‌شود؟

مصر اعلام کرد که به عنوان نخستین کشور، از آغوز در روند درمان بیماران کرونا استفاده می‌کند.

دکتر «حسام حسنی» رئیس کمیته علمی مبارزه با کرونای وزارت بهداشت مصر از افزایش نسبت درمان بیماران مبتلا به کرونا به میزان ۹۲ درصد خبر داد و اعلام کرد: مصر، نخستین کشوری است که از «شیر آغوز» برای درمان کرونا استفاده می‌کند.

او به پایگاه خبری الوطن گفت: مصر نخستین کشوری در جهان است که دارو‌های ضد انعقاد خود را در روند درمانی بیماران کرونایی قرار داده است؛ همچنین نخستین کشور در جهان است که از «دگزامتازون» و «کورتیزون» در درمان کرونا استفاده ووضعیت بیمار را پیش از قرار گرفتن زیر تنفس مصنوعی مشخص می‌کند و نخستین کشوری محسوب می‌شود که از شیر آغوز در درمان کرونا استفاده می‌کند.

شیر آغوز چیست؟

در همین ارتباط، دکتر ناصر عبده، متخصص اطفال و نوزادان می‌گوید شیر آغوز نخستین شیری است که پس از تولد، از پستان مادر خارج می‌شود و زرد رنگ است.

وی تأکید کرد شیر آغوز دارای فواید مختلفی برای کودکان است و به تقویت ایمنی بدن کمک می‌کند و پروتئین بالایی دارد. این ماده دارای ارزش غذایی فراوانی بوده و عاری از هرگونه باکتری است.

این متخصص کودکان در ادامه تصریح کرد: موادی که شیر برای تقویت سیستم ایمنی بدن دارد، کودک را از در برابر بیماری‌ها در بزرگسالی ایمن می‌کند.

همچنین دکتر «محمد عز العرب» مشاور طب داخلی در انستیتو ملی بیماری‌های کبدی و عفونی مصر گفت: یک دارو به نام «لاکتوفرین» وجود دارد که حاوی شیر آغوز است و از آن در درمان کرونا استفاده می‌شود.

او همچنین گفت: از لاکتوفرین طبق دستورالعمل‌های وزارت بهداشت در درمان کرونا استفاده می‌شود که حاوی آغوز است و این دارو به تقویت سیستم ایمنی بدن می‌پردازد. از آنجایی که کووید-۱۹ تا کنون هیچ درمانی نداشته است، به همین دلیل ما با این روش به تقویت سیستم ایمنی می‌پردازیم.

 

منبع: کارگر آنلاین

ارسال نظر