|
کدخبر: 154830

کرونا چه بلایی بر سر درآمدهای هوایی ایران آورد؟

سیاوش امیر مکری گفت: شیوع ویروس کرونا ۵۰ تا ۶۰ درصد پروازهای بین‌المللی در سراسر جهان را کاهش داده است.

راه و مسکن کرونا چه بلایی بر سر درآمدهای هوایی ایران آورد؟

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی گفت: درآمدها و پروازهای عبوری از آسمان کشور به دلیل شیوع کرونا ۸۰ درصد کاهش یافت و این کاهش در سراسر جهان رخ داده است.

سیاوش امیر مکری در حاشیه بازدید از فرودگاه سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهارکرد: شیوع ویروس کرونا ۵۰ تا ۶۰ درصد پروازهای بین‌المللی در سراسر جهان را کاهش داده است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی‌های مراجع بین‌المللی هوانوردی مانند (یاتا و ایکائو) گویای این است که برگشت به شرایط عادی پروازهای بین‌المللی در دنیا با نگاه خوش‌بینانه تا سال ۲۰۲۴ به طول می‌انجامد.

وی بیان کرد: آسمان کشور مسیر عبوری مناسبی در دنیا محسوب می‌شود و شیوع کرونا درآمدهای هوایی کشور را نیز تحت تاثیر قرار داد.

مکری افزود: شیوع ویروس کرونا در حدود ۶۰ درصد پروازهای هوایی داخل کشور را نیز کاهش داد، اما اکنون با اقدامات انجام شده در زمینه ارائه خدمات سلامت در پروازهای هوایی مانند رعایت فاصله‌گذاری و غربالگری مسافران استقبال از پروازهای داخلی در حال بازگشت به شرایط قبل از شیوع ویروس کرونا است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی گفت: تامین ایمنی سفر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کرونا با دقت در سفرهای هوایی رعایت می‌شود و بازگشت وضعیت استقبال از سفرهای هوایی داخلی گواه بر این گفته است.

به گفته مکری طبق برآورهای انجام گرفته هم اکنون سفرهای هوایی به لحاظ سلامت در رتبه برتر کشور قرار دارد. وی ادامه داد: انتظار می‌رود با ریشه‌کن شدن شدن کرونا پروازها در سراسر کشور و فرودگاه سمنان رونق بگیرد.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...