کدخبر: 107302

قیمت گذاری پنت هاوس در شمال تهران بر چه مبنایی است؟

درصد افزایش قمیت پنت هاوس بسته به مصالح به کار رفته و امکانات آن متفاوت است و به ازای هر طبقه بالاتر به قیمت تمام شده واحد اضافه می‌شود.

راه و مسکن قیمت گذاری پنت هاوس در شمال تهران بر چه مبنایی است؟

یکی از مشاوران معاملات املاک در نیاوران اظهار کرد: برای محاسبه قیمت پنت هاوس یک برج در شمال تهران، در ابتدا باید قیمت پایه آن را در نظر گرفت. به عنوان مثال قیمت پایه یک واحد ۲۳۰ متری یک برج در نیاوران با متری ۷۰ میلیون تومان، ۱۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در تیرماه معامله شد. بعد از طبقه اول، به ازای هر طبقه ۳ درصد بر قیمت تمام شده آپارتمان اضافه می‌شود.

بر این اساس قیمت طبقات ۲ تا ۱۲ این برج به این شرح معامله شده است: طبقه۲: متری ۷۲ میلیون، طبقه۳: متری ۷۴ میلیون، طبقه ۴: متری ۷۶ میلیون، طبقه ۵: متری ۷۸ میلیون، طبقه ۶: متری ۸۱ میلیون، طبقه: ۷ متری ۸۳ میلیون، طبقه ۸: متری ۸۶میلیون، طبقه ۹: متری ۸۸ میلیون، طبقه ۱۰: متری ۹۱ میلیون، طبقه ۱۱: متری ۹۴ میلیون و طبقه ۱۲: متری ۹۶ میلیون.

وی در ادامه گفت: شاید در ظاهر ۳ درصد عدد بزرگی نباشد اما با ضرب متراژ در قیمت هر متر مربع، عدد بزرگی می‌شود که مابه‌التفاوت میلیاردی با قیمت پایه ساختمان دارد.

این مشاور بازار مسکن تصریح کرد: به عنوان مثال قیمت طبقه اول یک واحد آپارتمان در برج ۱۴ طبقه، ۱۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و طبقه ۱۲ برابر با ۲۲ میلیارد و ۲۸۶ میلیون و ۱۶۵هزار ۳۳۰ تومان هزینه در بر دارد. با این معادله می‌توان فهمید قیمت یک واحد آپارتمان نوساز ۳۰۰ متری در برج باغ واقع ولنجک با قیمت پایه متری ۸۲ میلیون تومان، در طبقه ۱۲ چه عدد بسیار بزرگی است.

این در حالی است که یکی از مشاوران املاک در شمیران گفت: درصد افزایش قیمت آپارتمان در برج‌های شمال تهران نسبت به قیمت پایه را ۴ درصد تا طبقات ۱۰عنوان کرد و گفت: این افزایش قیمت در طبقات بالای ۱۰ بنا به توافق متقاضی خرید مسکن و فروشنده مسکن بین ۴ تا ۷ درصد در نظر گرفته می‌شود.

این مشاور املاک اضافه کرد: درصد افزایش قیمت پنت هاوس بسته به متریال و امکانات، متفاوت است و در طبقات پایین ۲ تا۳ و در طبقات بالا بین ۴ تا ۶ درصد افزایش نیز محاسبه می‌شود. وی در ادامه بیان کرد: طبقات ۱ و۲ اگر برج مشجر باشد با قیمتی متفاوت و بیشتر از قیمت پایه معامله می‌‎شود.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر