|
کدخبر: 196398

پیش بینی قیمت خودرو در ماه آینده

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه خودروسازان حق پیش‌فروش خودرو را با قیمت نامشخص ندارند، گفت: در مورد قیمت جدید خودروها مهر تصمیم‌گیری می‌شود.

خودرو پیش بینی قیمت خودرو در ماه آینده

رضا شیوا در پاسخ به این سوال که پس از پایان شش ماه از افزایش قیمت خودرو مجدد شاهد تغییر قیمت در کارخانه خواهیم بود یا خیر؟ گفت: حدود شش ماه از آخرین افزایش قیمت خودرو در اردیبهشت گذشته و در حال حاضر همان افزایش ۸ درصدی روی محصولات اعمال شده است و قیمت‌ها تا پایان شهریور تغییری نمی‌کند.

وی گفت: شورای رقابت در پایان شهریور نامه‌ای تحت عنوان درخواست تورم بخشی به بانک مرکزی ارسال می‌کند.

شیوا با بیان اینکه شورای رقابت در خصوص افزایش قیمت خودرو در آینده تصمیم‌گیری خواهد کرد، گفت: در حال حاضر زمان گرانی مجدد خودروها مشخص نیست. در پایان شهریور بانک مرکزی اطلاعات مربوط به تورم بخشی را جمع‌آوری می‌کند و آن را به شورا ارسال خواهد کرد. این پروسه احتمالا دو تا سه هفته زمان می‌برد و تغییر قیمت بعد از شهریور اعلام می‌شود.

وی با اشاره به مصوبه‌ای که اخیرا شورای رقابت در مورد خودرو‌های پیش فروش شده داشته است، گفت: خودروسازان دیگر به هیچ دلیل نمی‌توانند خودرویی را که قیمت آن مشخص نشده باشد را پیش فروش کنند.

رئیس شورای رقابت در مورد ابلاغیه جدید این شورا در باره شرایط پیش فروش خودروسازان، گفت: در تاریخ ۶ شهریور ماه ۱۴۰۰ شورای رقابت ابلاغیه‌ای منتشر کرد مبنی بر اینکه اگر خودروسازی بخواهد پیش فروش خودرو داشته باشد، باید قیمت آن خودرو مشخص باشد.

وی ادامه داد: به طور مثال اگر قیمت خودرو ۱۰۰ میلیون تومان باشد و متقاضی ۵۰ میلیون تومان مبلغ علی الحساب پرداخت کرده باشد، این پیش پرداخت ۵۰ درصد سهم خودرو خواهد بود.

شیوا ادامه داد: اگر احتمالا در آینده تورمی شامل حال خودروها شود، فقط ۵۰ درصدی که مالک نیست را شامل می‌شود و ۵۰ درصد دیگر شامل تورم نمی‌شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه قیمت‌گذاری خودرو‌های مونتاژی بر عهده شورای رقابت است یا خیر؟ گفت: بحث تعیین قیمت خودروهای مونتاژ فعلا بر عهده شورای رقابت نیست. تعداد و تولید شرکت‌های مونتاژ خودرو کم است و فعلا بحث قیمت گذاری برای آنها مطرح نیست. معمولا برای خودرو‌هایی دستور العمل صادر می‌کنیم که تولید انبوه دارند و مورد استقبال عامه مردم است.

 

منبع: فارس
  • ناشناس ارسالی در

    چطور افزایش حقوق ماها سالی یک با رخ میده د ولی افزایش قیمت برای خودرو سالی چهاربا ر این چه مملکت بیصاحبی هست

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...