|
کدخبر: 159694

تداوم ریزش قیمت ها در بازار خودرو + آخرین نرخ ها

ریزش قیمت ها در بازار خودرو که در ابتدای هفته جاری استارت خورده بود کماکان ادامه دارد.این روزها خرید و فروش‌ها در حداقل خودش است و به گفته فعالان بازار، به‌جز افرادی که خریدار واقعی خودرو هستند هیچ مراجعه‌ای به بازار انجام نمی‌شود.

خودرو تداوم ریزش قیمت ها در بازار خودرو + آخرین نرخ ها

در دو هفته اخیر نرخ دلار تا کانال ۲۳ هزار تومان هم پایین آمد، اما پس از آن دوباره بالا رفت و این روزها در بین کانال ۲۴ تا ۲۵ هزار تومان در نوسان است. هرچند کاهش قیمت دلار امیدها به کاهش قیمت‌ها را در بین خریداران افزایش داد و قیمت خودرو در پی آن در حد یکی دو میلیون تومان کاهش یافت، اما چند روزی است که قیمت‌ها مجدد به سر جای سابق خود بازگشته است.

در این زمینه، «نعمت الله کاشانی نسب» نایب ریس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت گفت: کاهش نرخ ارز در یکی دو هفته گذشته، تاثیر جزئی بر کاهش قیمت‌ها داشت، اما اگر از نرخ ۲۳ هزار تومانی باز هم پایین‌تر می‌آمد می‌توانستیم امید به کاهش بیشتر قیمت خودروها داشته باشیم.

وی، وضعیت فعلی بازار را آرام و ساکن توصیف کرد که جز اندک موارد خریداران واقعی کسی به آن مراجعه نمی‌کند.

کاشانی‌نسب بیان‌داشت: هرچند نسبت به چند ماه گذشته عرضه خودرو در بازار افزایش یافته و نزدیکی به پایان سال ۹۹ و افت یک ساله مدل خودروها دلیل عرضه بیشتر از سوی واسطه‌ها و دلالان است، اما موضوع اصلی این است که تقاضا در بازار همپای عرضه نیست و در حقیت تقاضا برای خودرو اندک است.

وی یادآور شد: با توجه به تاثیرات منفی شیوع کرونا، عید و سفرهای نوروزی همچون سال‌های گذشته معنی ندارد و به همین دلیل هیچ شور و شوقی برای خرید خودرو یا تبدیل به احسن کردن خودرو از سوی مشتریان دیده نمی‌شود.

پراید ۱۳۱ امروز با کاهش یک میلیون تومانی، ۱۰۸ میلیون تومان در بازار قیمت‌گذاری شد. دیگر مدل‌های پراید و انواع خودرو‌های تیبا بدون کاهش یا افزایش قیمت در بازار حضور دارند. تیبا هاچ‌بک و تیبا صندوقدار به‌ترتیب ۱۳۰ میلیون تومان و ۱۲۰ میلیون تومان فروخته می‌شوند.

کیا سراتو مدل ۹۸ نیز در بین خودرو‌های مونتاژشده ۱۰ میلیون تومان نسبت به روز گذشته کاهش قیمت پیدا کرد و باقیمت ۷۹۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.

منبع: سایت طلا
 • هالو ارسالی در

  آفتابه ام کو ؟چه کسی بود صدا زد بعدی !

 • ناشناس ارسالی در

  بیشرفا یدفه صدمیلیون میزارین روقینت خودرو بعد چند روز روزی صد هزارتومن ازقیمتش کم میشه اسمشه میزارین ریزش قیمت خودرو مرگ بر سازنده خودرو و فروشند و شمایی که خبر رو جوری مینویسی که ببیننده مجاب شه باز کنه خبرو بخونه

 • علی ارسالی در

  ۷۰ تومن پول دارم
  خواستم یک پراید بخرم
  تا پیدا میکنم میگن افت پیدا کر صبر میکنم میبینم قیمتش تغییر نکرده فیلممون کردین، حداقل یک نظارت دقیق روی این پراید فقیر نشین داشته باشین وال له ۷۰ تومن‌نشه پراید خرید انگار بنز میخو ام بخرم فقط تو تنوع رنگش موندم
  مس خرش دراوردین

ارسال نظر